La Liga: Villarreal CF uciekał, Sevilla FC dogoniła

Villarreal CF zremisował 2:2 z Sevilla FC. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale rywale z Andaluzji nie pozwolili się nim nacieszyć.

Alberto Moreno (z lewej) i Joan Jordan (z prawej) PAP/EPA / DOMENECH COSTELLO / Na zdjęciu: Alberto Moreno (z lewej) i Joan Jordan (z prawej)
Villarreal CF był dobrze dysponowany przed zderzeniem z mocnym kandydatem do ligowego podium. Gospodarze planują atak na miejsca premiowane awansem do Ligi Europy i wysoko zawiesili poprzeczkę również piłkarzom z Sewilli.

Żółta Łódź Podwodna dwukrotnie obejmowała prowadzenie dzięki strzałom Paco Alcacera oraz Paua Francisco Torresa, ale w obu przypadkach dała się dogonić. Sevilla FC odpowiadała, a wynik na 2:2 ustalił w 63. minucie Munir El Haddadi chytrym strzałem po ziemi z ostrego kąta.

Podział punktów również w meczu CD Leganes z Granada CF. W tym przypadku żadnych ucieczek, ani pościgów nie było, ponieważ spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Miguel Angel Guerrero powinien dać prowadzenie Leganes, jednak w 65. minucie zmarnował rzut karny, a niewiele później spudłował z dogodnej pozycji. Po przeciwnej stronie boiska najbliżej celu był Antonio Puertas.

20 Espanyol Barcelona 38 5 10 23 27:58 25

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Villarreal CF awansuje w tym sezonie do europejskich pucharów?