Serie A. Arkadiusz Milik ma wrócić do składu Napoli. Będą też grać inni Polacy

Jeżeli potwierdzą się przewidywania włoskich dziennikarzy, to we wtorkowych meczach Serie A od pierwszej minuty zagra pięciu Polaków. Szansę ma dostać Arkadiusz Milik.

Robert Czykiel
Arkadiusz Milik (z prawej) PAP/EPA / CESARE ABBATE / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik (z prawej)
W poniedziałek mieliśmy starcie polskich bramkarzy. Juventus Turyn z Wojciechem Szczęsnym pokonał Bolognę (2:0), w której grał Łukasz Skorupski. Polscy kibice nie będą też narzekać we wtorkowych meczach włoskiej Serie A.

SSC Napoli gra z Hellas Werona i wygląda na to, że Gennaro Gattuso postawi na dwóch naszych rodaków. Według "La Gazzetta dello Sport" od pierwszej minuty mają zagrać Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

Milik w niedawnych meczach Pucharu Włoch zaczynał na ławce rezerwowych. Teraz będzie mieć szansę, by pokazać trenerowi, że może na niego liczyć i zamieszanie transferowe wokół jego osoby nie ma żadnego wpływu na formę.

W zespole z Werony jest Mariusz Stępiński, ale on ma być tylko rezerwowym. Więcej Polaków zobaczymy w starciu SPAL - Cagliari Calcio. W zespole gospodarzy na bokach obrony mają zagrać Thiago Cionek i Arkadiusz Reca. Z kolei na środku defensywy zespołu z Sardynii ma wystąpić Sebastian Walukiewicz.

Oba mecze rozpoczną się o godzinie 19:30. Pojedynek Napoli będzie na żywo w Eleven Sports 1, a spotkanie w Ferrarze zobaczymy w Eleven Sports 3.

Serie A: SSC Napoli - Hellas. Element na cześć Driesa Mertensa na koszulkach >>