Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Zbigniew Boniek prezesem PZPN jeszcze przez ponad rok. Wiadomo, kiedy odbędą się wybory

Ze względu na epidemię koronawirusa tegoroczne wybory prezesa PZPN zostały przesunięte o rok. Sekretarz generalny federacji podał nowy termin zjazdu sprawozdawczo-wyborczego, na którym wyłoniony zostanie nowy szef PZPN.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zbigniew Boniek Agencja Gazeta / Jakub Orzechowski / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Wybory nowego prezesa PZPN planowane były na 28 października, lecz ze względu na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa podjęto decyzje, że zostaną one przełożone na kolejny rok. PZPN nie był wyjątkiem, gdyż na taki krok zdecydowali się działacze z innych sportowych federacji w kraju.

Przedłużenie kadencji prezesów sportowych związków umożliwiła ustawa uchwalona przez sejm i podpisana przez prezydenta. Na mocy przepisów kadencje zostały przedłużone do 30 września 2021 roku.

Wiadomo już, że do wyborów w PZPN dojdzie 18 sierpnia 2021 roku. Ogłosił to na Twitterze sekretarz generalny piłkarskiej federacji, Maciej Sawicki, który przekazał decyzję zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Na trzecią kadencję kandydować nie będzie obecny prezes Zbigniew Boniek. Swój start w wyborach na stanowiska szefa piłkarskiej federacji ogłosili natomiast Marek Koźmiński (obecny wiceprezes PZPN ds. szkoleniowych) oraz prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza.

Czytaj także:
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa może zostać mistrzem już w niedzielę. Policja przygotowana na tłumy kibiców
Jest decyzja w sprawie byłej prezes Wisły Kraków. Marzena S. pozostanie w areszcie

ZOBACZ WIDEO: Piłka nożna. Ekspert ocenia zachowanie kibiców na trybunach. "Nie chcę nikogo bronić, ale ryzyko zarażenia jest minimalne"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×