PKO Ekstraklasa. Dwa oblicza Górnika Zabrze. Porażka zakończyła wspaniałą serię

Górnik Zabrze przegrał u siebie z Wisłą Kraków 0:1. Dla zabrzan była to pierwsza od 28 września zeszłego roku porażka na własnym stadionie. W starciu z Białą Gwiazdą śląski zespół pokazał dwa oblicza.

Łukasz Witczyk
Paweł Bochniewicz (przy piłce) i Chuca PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Paweł Bochniewicz (przy piłce) i Chuca
To był mecz przeciwieństw. W pierwszej połowie Górnik Zabrze atakował, częściej był przy piłce i stwarzał zagrożenie pod bramką rywala, a Wisła Kraków potrafiła odpowiedzieć tylko jednym strzałem. Po zmianie stron wszystko się odmieniło. To Wisła dominowała, zdobyła gola i osiągnęła cenny triumf w walce o utrzymanie w PKO Ekstraklasie.

Górnik przegrał drugi ligowy mecz na swoim stadionie w tym sezonie. Poprzednio wyższość rywali musiał uznać 28 września zeszłego roku, gdy uległ 1:3 Lech Poznań. Po spotkaniu zabrzanie nie mogli być zadowoleni. - Kluczem było zdobycie bramki. Tego nam zabrakło w pierwszej połowie, w której graliśmy tak intensywnie. Dlatego druga połowa wyglądała zdecydowanie inaczej niż pierwsza - powiedział po spotkaniu trener Górnika, Marcin Brosz.

- Naszym pomysłem było narzucenie tempa w pierwszej połowie. Chcieliśmy stwarzać sytuacje i je mieliśmy. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że te sytuacje trzeba wykorzystywać i tego nam zabrakło. W drugiej połowie popełniliśmy błąd, który kosztował nas bramkę. Do końca byliśmy w grze, chcieliśmy zdobyć wyrównującą bramkę. Nie mieliśmy stuprocentowych sytuacji do tego, ale byliśmy blisko bramki Lisa. Staraliśmy się to robić i szkoda, że którejś z wrzutek czy strzałów z dystansu nie wykonaliśmy lepiej - dodał Brosz.

Górnik przeciwko Wiśle zagrał bez Romana Prochazki, który doznał kontuzji. - To uraz mięśniowy. Na pewno szkoda, bo to zawodnik, który daje nam opcję gry w środku boiska. Patrząc, jak wyglądała druga połowa, to byłby to jeden z zawodników, który dałby nam szansę zmiany oblicza tego meczu. Mam nadzieję, że będzie dostępny na następne mecze - stwierdził Brosz.