Premier League: Burnley FC na remis z Sheffield United

Podział punktów w meczu w środkowej strefie tabeli Premier League. W 33. kolejce angielskiej ekstraklasy drużyna Burnley FC zremisowała z Sheffield United 1:1.

Tomasz Rosiński
Jay Rodriguez (z lewej) i Oliver Norwood (z prawej) PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: Jay Rodriguez (z lewej) i Oliver Norwood (z prawej)
Burnley, jak i Sheffield przystępowały do niedzielnej rywalizacji po zwycięstwach w ostatnich spotkaniach i trudno było wskazać faworyta tego starcia.

Od początku konfrontacji trwała wymiana ciosów - raz atakowali jedni, by po chwili drudzy. Jednakże przez dłuższy czas zawodnikom gospodarzy i gości brakowało skuteczności pod bramką rywala.

Kiedy wydawało się, że I połowa batalii zakończy się bezbramkowym remisem, do siatki po zgraniu głową przez Jay'a Rodrigueza z bliskiej odległości trafił James Tarkowski.

Po zmianie stron na boisku wiało nudą, a The Clarets pierwszą składną akcję zakończoną celnym strzałem Rodrigueza rozegrali w 77. minucie. Wówczas dobrą interwencją popisał się Dean Henderson.

Po chwili przyjezdni za sprawą Johna Egana doprowadzili do remisu. W tej akcji asystował Billy Sharp, zaś Egan pokonał Nick'a Pope'a uderzeniem z powietrza z około 5 metrów. Więcej goli podczas tej potyczki nie padło i doszło do podziału punktów.

Premier League, 33. kolejka:

Burnley FC - Sheffield United 1:1 (1:0) 1:0 - James Tarkowski 43' 1:1 - John Egan 80'