Premier League. Newcastle United - West Ham United: zespół Łukasza Fabiańskiego wywalczył punkt w Newcastle upon Tyne

West Ham United zdobył w niedzielę dość ważny punkt w kontekście walki o utrzymanie w Premier League. Zespół z Londynu, którego piłkarzem jest Łukasz Fabiański (rozegrał całe spotkanie), w 33. kolejce zremisował na wyjeździe z ekipą Srok (2:2).

Tomasz Rosiński
Łukasz Fabiański interweniujący w polu karnym Getty Images / Owen Humphreys / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański interweniujący w polu karnym
W ostatnim czasie ekipa Newcastle nie zwykła przegrywać w angielskiej ekstraklasie (4 zwycięstwa oraz 2 remisy) i do rywalizacji z West Hamem przystępowała w roli faworyta. Natomiast londyńczycy za wszelką cenę chcieli wygrać, żeby oddalić się od strefy spadkowej.

Konfrontacja rozpoczęła się znakomicie dla przyjezdnych, którzy już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas Jarrod Bowen zagrał piłkę wzdłuż linii końcowej, a ta dotarła do Michaila Antonio, który z 5. metra huknął pod poprzeczkę.

Młoty niezbyt długo cieszyły się z prowadzenia, bo gospodarze w 17. minucie za sprawą Miguela Almirona doprowadzili do remisu. Paragwajczykowi futbolówkę dogrywał Emil Krafth.

W pierwszej połowie, która ostatecznie zakończyła się remisem 1:1, Łukasz Fabiański zaliczył trzy skutecznie interwencje.

Po zmianie stron na boisku nie działo się zbyt wiele. Obydwie drużyny nie forsowały tempa, wobec czego Fabiański i Martin Dubravka byli praktycznie bezrobotni.

Ciekawiej na murawie zrobiło się dopiero od 65. minuty, kiedy gola po rzucie rożnym strzelił Tomas Soucek. Jednakże odpowiedź ze strony podopiecznych Steve'a Bruce'a nadeszła błyskawicznie, gdyż niespełna po 120 sekundach. Szybka wymiana piłki pomiędzy Dwightem Gayle'm a Jonjo Shelveyem zakończyła się bramką tego drugiego.

Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie i West Ham United zremisował z Newcastle United 2:2. Po tym meczu Młoty mają na swoim koncie 31 punktów i zajmują 16. miejsce w tabeli.