La Liga. Villareal - Barcelona: efektowna wygrana mistrzów Hiszpanii

Barcelona wciąż może marzyć o obronie tytułu. Mistrzowie Hiszpanii pokonali na wyjeździe rozpędzony Villareal 4:1 i zmniejszyli stratę do prowadzącego w La Lidze Realu Madryt do czterech punktów.

Michał Piegza
piłkarze FC Barcelony PAP/EPA / DOMENECH CASTELLO / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelony
Zawodnicy Villarealu po wznowieniu rozgrywek notowali świetną serię. Pięć wygranych i jeden remis zaostrzyły apetyty przed meczem z Barceloną, która powoli musi oswajać się z faktem, że mistrzostwa Hiszpanii raczej nie obroni.

Spotkanie od ataków rozpoczęli miejscowi, ale szybko zostali utemperowani przez gości. W 3. minucie po szybkiej akcji Luis Suarez zagrał na lewo do Jordiego Alby, ten z pola karnego do Antoine Griezmanna. To jednak nie Francuz zdobył gola, ale zawodnik gospodarzy Pau Torres.

Radość Katalończyków z prowadzenia trwała zaledwie przez jedenaście minut. Wóczas uderzenie Paco Alcacera odbił Marc-Andre ter Stegen, poprawka Gerarda Moreno znalazła drogę do bramki. 120 sekund później Barcelona ponownie powinna prowadzić, ale Sergio Asenjo wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam z Suarezem, nogą broniąc płaski strzał.

W 20. minucie było już jednak 1:2. Lionel Messi ruszył z okolic koła środkowego, przed polem karnym zagrał na lewo do Suareza. Efektowny strzał Urugwajczyka z ok. 18 metrów zatrzymał się dopiero w bramce.

Miejscowi po raz kolejny do remisu mogli doprowadzić w 37. minucie. Wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Carlos Bacca uderzył z ostrego kąta, ter Stegen zdołał wybić piłkę na korner. W odpowiedzi w sytuacji sam na sam w bramkarza trafił Arturo Vidal.

Skuteczniejszy chwilę przed przerwą był Griezmann. Messi wycofał piłkę przed pole karne, a Francuz technicznie uderzył pod poprzeczkę. Sergio Asenjo był bez szans na skuteczną interwencję.

Dużo mniej działo się po zmianie stron. Barcelona miała mecz pod kontrolą. W 58. minucie w boczną siatkę uderzył Suarez. W 66. Asenjo odbił mocną próbę Vidala. Z kolei w 69. minucie, po podaniu Sergiego Roberto, do bramki trafił Messi. Po analizie sędzia trafienie anulował, wcześniej na spalonym był Vidal.

Wynik gry ustalił w 87. minucie rezerwowy Ansu Fati. Z lewej strony z własnej połowy zagrywał Alba, przez pół boiska z piłką biegł Fati. Wychowanek Barcelony akcję zakończył niespodziewanym uderzeniem z pola karnego. Zasłonięty bramkarz został złapany na wykroku i przepuścił futbolówkę do siatki.

W doliczonym czasie gola mógł zdobyć Messi, ale piłka po jego strzale z rzutu wolnego zatrzymała się na poprzeczce. Poprawkę Martina Braithwaite'a sparował golkiper gospodarzy.

Dzięki wygranej Barcelona zmniejszyła stratę do Realu Madryt do czterech punktów.

Villarreal CF - FC Barcelona 1:4 (1:3)
0:1 - Pau Torres (sam.) 3'
1:1 - Gerard Moreno 14'
1:2 - Luis Suarez 20'
1:3 - Antoine Griezmann 45'
1:4 - Ansu Fati 87'

Villarreal CF: Sergio Asenjo - Mario Gaspar, Raul Albiol, Pau Torres, Alberto Moreno - Samuel Chukwueze, Andre-Franck Zambo Anguissa, Vicente Iborra (46' Bruno Soriano), Santi Cazorla (56' Manu Trigueros) - Gerard Moreno (46' Moi Gomez), Paco Alcacer (36' Carlos Bacca, 72' Fernando Nino).

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Nelson Semedo (60' Riqui Puig), Gerard Pique (82' Gerard Pique), Clement Lenglet, Jordi Alba - Sergi Roberto, Sergio Busquets (72' Martin Braithwaite), Arturo Vidal - Lionel Messi, Luis Suarez (60' Ivan Rakitić), Antoine Griezmann (72' Ansu Fati).