The Championship. Ważny punkt zespołu Kamila Grosickiego. Bartosz Białkowski na zero

The Championship wchodzi w decydujący moment. W 44. kolejce West Bromwich Albion zremisował 0:0 na własnym stadionie z rywalem do awansu Fulham. Kamil Grosicki zagrał przez 45 minut. Czyste konto w meczu Millwall zachował Bartosz Białkowski.
Michał Piegza
Kamil Grosicki Getty Images / Andrew Kearns - CameraSport / Na zdjęciu: Kamil Grosicki

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek piłkarze West Browmich Albion w The Championship mieli w dorobku 81 punktów. W walce o awans wszystko było w rękach zespołu, w którym występuje Kamil Grosicki.

Wtorkowy rywal Fulham mógł myśleć o gonieniu zespołu Polaka, ale warunkiem była wygrana. W potyczce gole nie padły. Grosicki w meczu zagrał jedynie w premierowej odsłonie. Pomocnik kilka razy dośrodkował w pole karne, ale brakowało mu precyzji.

Dzięki punktowi West Bromwich na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu wciąż będzie plasował się na miejscu dającym awans. Jego przewaga nad 3. w lidze Brentfordem FC może zmniejszyć się do punktu.

Szansę na grę w barażach o awans wciąż ma Milwall. W potyczce z Blackburn, które matematycznie także może znaleźć się w pierwszej szóstce, Bartosz Białkowski rozegrał całe spotkanie. Polak zachował czyste konto, a jego kolegom udało się raz pokonać bramkarza Blackburn. Aktualnie Millwall traci do 6. Cardiff dwa punkty.

West Bromwich Albion - Fulham FC 0:0

Millwall FC - Blackburn Rovers 1:0 (1:0)
1:0 - Bennett 20'

The Championship: Leeds United gromi, kanonadę rozpoczął Mateusz Klich! (wideo)

West Bromwich Albion awansuje bezpośrednio do Premier League?