The Championship. Kompromitacja Hull City. Były klub Grosickiego przegrał najwyżej od 109 lat

7:0 do przerwy, a po zmianie stron jeszcze jedno trafienie. Wigan Athletic zdemolowało we wtorkowym meczu Championship (2. poziom rozgrywek) Hull City. Były klub Kamila Grosickiego przegrał najwyżej od 109 lat i jest coraz bliższy spadku z ligi.

Mateusz Kozanecki
Wynik meczu Wigan - Hull City (8:0) Getty Images / Nathan Stirk / Wynik meczu Wigan - Hull City (8:0)
Hull City przystąpiło do tego spotkania w ponurych nastrojach. Zespół wywalczył tylko jedno zwycięstwo w ostatnich 19 meczach i rozpaczliwie broni się przed spadkiem.

Spotkanie z Wigan Athletic miało być okazją do przełamania. Tymczasem gospodarze już w 2. minucie otworzyli wynik. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy Wigan strzeliło... pięć bramek.

Zawodnicy schodzili na przerwę przy stanie 7:0. Po zmianie stron gospodarze dołożyli jeszcze jedno trafienie, ustalając wynik na 8:0. Warto podkreślić, że przed tym meczem Wigan miało drugą najsłabszą ofensywę w lidze.

To najwyższa porażka klubu od... listopada 1911 roku. 109 lat temu Hull przegrało wyjazdowy mecz z Wolverhampton Wanderers 0:8.

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Hull City zajmuje 22. miejsce w tabeli. Do bezpiecznej pozycji traci jeden punkt, ale Charlton Athletic rozegrało o jedno spotkanie mniej. 18 lipca Hull podejmie przedostatnie Luton Town.