KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wiemy, kiedy ruszy budowa restauracji Roberta Lewandowskiego "Wodny Świat"

We wrześniu ma zostać wbita pierwsza łopata pod budowę restauracji "Wodny Świat", gdzie swoje udziały ma Robert Lewandowski. Super inwestycja w Giżycku będzie kosztować 71 mln złotych. Polsce takiej perełki będzie zazdrościło wiele krajów.

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Wodny Świat Materiały prasowe / Screen z "Gazety Olsztyńskiej". Autor zdjęcia: Arch. Pracownia Architektoniczna www.chiliart.pl / Na zdjęciu: wizualizacja restauracji na wodzie / Wodny Świat

- Jest to inwestycja o dużym znaczeniu wizerunkowym dla miasta - mówi WP SportoweFakty Wojciech Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka.

- Nie chodzi tylko o turystów, ale o innych inwestorów, którzy zwrócą baczniejszą uwagę, albo nabiorą przekonania do inwestycji w tej części Polski. Wyczekujemy jej ze zniecierpliwieniem, bo dużo jest oczekiwań, pytań, a my też nie widzimy efektów pracy. Te mają zacząć się jesienią - dodaje.

Super inwestycja

Cała inwestycja pochłonie 71 mln złotych, ale Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wsparła projekt kwotą 41 mln. Projekt realizują cztery firmy: Krzysztof Lickiewicz, Nowe Mazury 8 sp. z o. o. sk (udziały ma tutaj Robert Lewandowski), Paweł Petrusewicz Firma Usługowo Handlowa sp. z o. o. oraz Karolina Czupryniak CHILIART.

W restauracji na wodzie będzie można zamówić posiłek z menu bazującego na świeżo złowionych rybach. W ramach działania zbudowany zostanie wielofunkcyjny obiekt z możliwością cumowania jednostek pływających. Wydzielona zostanie sekcja "self-cooking", gdzie turyści będą mogli samodzielnie przygotowywać posiłki pod opieką szefów kuchni oraz udostępniony zostanie moduł "La Petit Chef", dzięki któremu klienci będą zapoznawać się z przygotowywaniem serwowanych im dań.

- Technologicznie jest to trudna inwestycja, ponieważ restauracja będzie budowana w jeziorze na platformie stałej, palowanych filarach. Jest to wyzwanie, ponieważ wszelkie budowle hydrotechniczne są dużo trudniejsze i obarczone ryzykiem większym niż budowla lądowa. Jednak z tego co mi przekazano, podmiot budujący jest doświadczony, więc nie powinno być problemów z wykonaniem. Harmonogram powinien być utrzymany. Jestem optymistą - przyznaje burmistrz Giżycka.
Molo, przy którym powstanie restauracja Molo, przy którym powstanie restauracja
30 miejsc pracy

Cały projekt "Wodnego Świata" to nie tylko restauracja. Ma to być sieć miejsc skupionych wokół wody, gdzie każda część składowa ma budować skojarzenia z wodą. Zbudowana zostanie także Osada Żeglarza, która będzie pełniła funkcję przystani jachtowej wraz z możliwością korzystania z licznych atrakcji edukacyjnych i prospołecznych.

Inwestycja realizowana będzie w miejscowościach Giżycko oraz Gajewo. Planowane jest utworzenie co najmniej 30 nowych miejsc pracy.

Zakochany w Mazurach

Robert Lewandowski jest w Mazurach zakochany. 60 km na zachód od Giżycka (w miejscowości Stanclewo) zbudował piękny drewniany dom. Spędza w nim każde święta, przyjeżdża na wakacje, często z przyjaciółmi.

Ponoć chce tu również zamieszkać po zakończeniu kariery. Paweł Petrusewicz, jeden z udziałowców spółki, która postawi restaurację, opowiadał olsztyńskiej prasie: - Kiedyś, po zakończeniu sportowej kariery, Robert sprowadzi się na te tereny i chciałby mieć tu coś swojego. A taka restauracja to obiekt na jego miarę. Kiedy obejrzał projekt, oczy aż mu się zaświeciły.

Zobacz także"Wodny Świat" Roberta Lewandowskiego

Zobacz takżeMedia: Alarm w willi Roberta Lewandowskiego w Monachium. Na miejsce przyjechała policja

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kapitalna sztuczka Lewandowskiego na treningu Bayernu!
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (32)
 • Waldemar Kraft Zgłoś komentarz
  Jesli Stal nie ściagnie zawodników jak D. Holder to prognozuje, że Zmarzlika ktos bogaty kupi a reszta spadnie do 1szej ligi na lata bo skład z MŚ to siara.....
  • Jan Kozietulski Zgłoś komentarz
   Zimkowski z portaliku dla inteligentnych (inaczej?) - geniusz ekonomii napisał: "budowa restauracji Roberta Lewandowskiego "Wodny Świat". Klaunie - firemka "Nowe Mazury
   Czytaj całość
   8" to sp. z o.o. sp. k., która jest jednym z kilku tzw. inwestorów. Bobek lewaty[...]a jest jednym z 5 (sł. PIĘCIU) wspólników tej firemki z wartością wkładu wniesionego 1 000 zł (sł. jeden tysiąc zł 00/100), patrz KRS nr 0000688089. W "restauracji Roberta Lewandowskiego "Wodny Świat" Bobek będzie miał tyle udziałów, ile udziału Zimkowski ma w podziale rozumu dokonanym przez Boga na planecie Ziemia. Łapie Zimkowski, czy za szybko? Kapusto - zachęcam do rozszerzenia grona tzw. redaktorków sf wpCIKA w naborze Napoleonów 2.0.
   • Jan Kozietulski Zgłoś komentarz
    Polsce wszyscy zazdroszczą błyskotliwych pararedaktorków (Zimkowski, Kmita, Kapusta, Wawrzynowski, Borek, Pol & Co) z parasportowego portalu dla parainteligentnych.
    • Louis von Cyphre Zgłoś komentarz
     współczuję, ale będzie syf.
     • michalj Zgłoś komentarz
      Niestety..Mazury poprzez dziwne inwestycje rodem z wielkich miast to już nie jest to co było kiedyś. Nikt nam tej "perełki" nie będzie zazdrościł. Natura, natura... a nie
      Czytaj całość
      wystawne restauracje i hotele na 1000 łóżek.
      • kaza10000 Zgłoś komentarz
       Czyli jak zwykle wszystko dla bogaczy,plebs do roboty.
       • Jan Kozietulski Zgłoś komentarz
        Klaun Zimkowski - ile ma IQ? 17? Nie wierzę. Klaun napisał: "Wiemy, kiedy ruszy budowa restauracji Roberta Lewandowskiego "Wodny Świat". Koszt: 71 mln złotych, z tego PFR
        Czytaj całość
        daje 41 mln zł. Projekt realizują cztery firmy: Krzysztof Lickiewicz, Nowe Mazury 8 sp. z o. o. sk (udziały ma tutaj Robert Lewandowski), Paweł Petrusewicz Firma Usługowo Handlowa sp. z o. o. oraz Karolina Czupryniak CHILIART. Czyli ile wynosi udział Bobka lewaty[...]a w "restauracji Roberta Lewandowskiego"? Mniej niż IQ klauna Zimkowskiego. Klaunie Zimkowski - nachalne i prymitywne lokowanie produktu Bl (Bobek lewaty[...]a) nie promuje produktu, lecz go i autora lokowania OŚMIESZA. Łapie Zimkowski, czy za szybko?
        • Omen Nomen Zgłoś komentarz
         Takich "perełek" co szybko poopadały to coraz więcej , a Lewy jest tylko udziałowcem i to jednym z licznych tak ze nie róbcie z niego od nowa bohatera i dobroczyńce...
         • maxon36 Zgłoś komentarz
          No ja to już zazdroszczę Lewemu tej inwestycji... Otóż inwestycja na 71 mln, z czego 41 wykłada Państwo. Mam naprawdę dość wszystkiego jak czytam takie rzeczy, czuje się jak jeleń
          Czytaj całość
          pracując na rzeszę darmozjadów na 1,5 etatu. Naprawdę świetna inwestycja , nawet jak sprzedadzą to od razu po zakończeniu budowy z małą stratą to i tak będą 2 krotnie do przodu. Żadna lokata nie da takiego zwrotu... Dlaczego za moje pieniądze sponsoruje się bogatych ludzi? Kto dostał za to w łapę? Bo nie wierzę że bez tego się obyło. Czy nie można po prostu obniżyć podatków aby normalnym ludziom żyło się łatwiej, aby było uczciwie? Najlepsze co może zrobić Państwo to nie przeszkadzać. Mamy ogromne długi a lekką ręką wydaje się kasę na takie bzdury. Ale co tam, ważne aby Ci co mają się dorobić się dorobili. Reszta się kiedyś obudzi "z ręką w nocniku", lecz wtedy będzie już za późno. Ale na razie hulaj dusza, piekła nie ma!
          • wędkarz z mazur Zgłoś komentarz
           zastanawia mnie posiłek z menu bazującego na świeżo złowionych rybach. To co stało się na Bałtyku wszyscy wiemy nasze jeziora też się robią puste. Pierwszy etap inwestycji
           Czytaj całość
           przejąć wszystkie możliwe jeziora od spółek rybackich lub jeziora muszą trafić na dobrego zarządcy (może lasy państwowe). Zażądcy jezior powinni postawić na turystę wędkarza tam jest lepszy biznes .Jeziora to nie tylko żagle maj-wrzesisń to wędkarstwo styczeń-grudzień, dłuższy sezon turystyczny dla Mazur . Czemu 1czy 2 spółka rybacka czerpie z tego korzyści? jeziora są dobrem wspólnym i wszyscy powinni na tym zyskać.
           • gunners Zgłoś komentarz
            Kiepsko, że coś się buduje.Mieszkam tu i bardzo cenię tę krainę. Umierają prawdziwe, dzikie mazury.
            • Olo77 Zgłoś komentarz
             patrząc na projekt, to nie będzie to miejsce dla normalnie zarabiajacego Polaka... Szkoda, ale fajnie że coś się buduje.
             • Drzycimir LeCoq Zgłoś komentarz
              Najbardziej ubawiły mnie "...świeżo złowione ryby..." szczególnie okoń nilowy i dorsz
              Zobacz więcej komentarzy (6)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×