Sparing: Motor Lublin pokonał Ruch Chorzów

W meczu sparingowym w Woli Chorzelowskiej beniaminek II ligi Motor Lublin do przerwy przegrywał z Ruchem Chorzów 0:1, ale spotkanie wygrał 3:1.

Michał Piegza
stadion Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Na zdjęciu: stadion Ruchu Chorzów
W drugim meczu sparingowym beniaminek II ligi Motor Lublin odniósł drugie zwycięstwo. Rywalem zespołu był występujący aktualnie w III lidze Ruch Chorzów. Potyczka odbyła się w Woli Chorzelowskiej.

W pierwszej połowie lepszym zespołem byli Niebiescy, którzy w 16. minucie objęli prowadzenie. Szybką akcje skutecznym strzał wykończył Mariusz Idzik.

Motor lepiej zaczął grać po zmianie stron. Lublinianie wyrównali po błędzie Kamila Lecha. Potwierdziły się opinie, że chorzowianie w nowym sezonie największy problem mogą mieć z obsadą bramki. Po odejściu niepewnego często Dawida SmugaŁukasz Bereta stawia na chimerycznego Kamila Lecha. W odwodzie pozostaje młody Tomasz Nowak, który w rundzie jesiennej był podstawowym bramkarzem, ale ostatnio w grach kontrolnych popełnia proste błędy. Przy Cichej trwają poszukiwania jeszcze jednego golkipera.

Kilkadziesiąt sekund po wyrównującym golu Motor objął prowadzenie. Lecha pokonał Tomasz Swędrowski. Wynik meczu na trzy minuty przed końcem ustalił Dominik Kunca.

Kolejnym rywalem Ruchu Chorzów będzie inny beniaminek II ligi Hutnik Kraków.

Motor Lublin - Ruch Chorzów 3:1 (0:1)
0:1 - Mariusz Idzik 16'
1:1 - Marcin Michota 60'
1:2 - Tomasz Swędrowski 62'
1:3 - Dominik Kunca 87'

Motor Lublin: (skład wyjściowy) Seweryn Kiełpin - Marcin Michota, Dariusz Łukasik, Sławomir Duda, Piotr Ceglarz, Krzysztof Ropski, Król, Filip Wójcik, Tomasz Swędrowski, testowany.

Ruch Chorzów: Kamil Lech (63' Tomasz Nowak) - Piotr Kwaśniewski, Kacper Kawula (46' Konrad Kasolik), Bartłomiej Kulejewski, Kacper Będzieszak (46' Kamil Swikszcz), Mateusz Winciersz, Mateusz Duchowski (45' Daniel Paszek), Michał Mokrzycki, Tomasz Foszmańczyk, Łukasz Janoszka, Mariusz Idzik.

W 75. minucie na boisko wrócił Będzieszak, pojawili się na nim także: Jakub Słota, Jakub Siwek, Jakub Rudek, Tomasz Neugebauer.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!