II liga: Górnik Łęczna i GKS Katowice zmarnowali szanse. Elana Toruń spadła

Górnik Łęczna nie wykorzystał kolejnej szansy na zagwarantowanie sobie awansu, ale dzięki remisowi 2:2 ze Stalą Rzeszów przynajmniej został liderem. Przegrał GKS Katowice, a Elana Toruń jest trzecim spadkowiczem.

piłkarze GKS-u Katowice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
Górnik mógł zapewnić sobie awans już w poprzedniej kolejce, ale tylko zremisował 0:0 z najlepszym drugoligowcem rundy wiosennej Skrą Częstochowa. Następna szansa otworzyła się w niedzielę. Przeciwnik łęcznian Stal Rzeszów miał czym postraszyć, ponieważ przyjechał na Lubelszczyznę po czterech zwycięstwach z rzędu. Ekipa z Łęcznej objęła prowadzenie dzięki strzałowi Pawła Wojciechowskiego w 2. minucie, ale nacieszyła się nim zaledwie przez 180 sekund. Po uderzeniu Adriana Cierpki gospodarze dłużej nie pozwolili na ripostę Stali, mimo to znów dali się dopaść w 72. minucie. Remis 2:2 dał Górnikowi pozycję lidera, ale nie dał awansu.

GKS Katowice przyjechał do Stalowej Woli, a Stal w rundzie wiosennej potrafiła kilkakrotnie skorzystać z atutu własnego boiska. Zwyciężyła nawet w trzech poprzednich meczach w roli gospodarza, dlatego jej akcje stały wysoko również przed pojedynkiem z kandydatem do awansu. Stal potwierdziła, że czuje się dobrze na swoimi nowym stadionie i po 45 minutach prowadziła 2:0. Nie dała sobie odebrać nawet kawałka przewagi, a GKS nie wykorzystał szansy na zredukowanie strat w tabeli do Górnika Łęczna oraz Widzewa Łódź.

Skra Częstochowa zmierzyła się na własnym terenie z Pogonią Siedlce. Gospodarze byli na pierwszym miejscu w tabeli rundy wiosennej, a ich przeciwnik na trzecim. Tylko te dwa kluby odniosły w 2020 roku po siedem zwycięstw. Konfrontacja nie rozczarowała, przede wszystkim w drugiej połowie. Prowadziła Pogoń, prowadziła Skra, a ostatecznie stanęło na remisie 2:2. Doprowadził do niego Bartosz Brodziński strzałem z rzutu karnego w doliczonym czasie.

Elana Toruń przystąpiła w katastrofalnej sytuacji do meczu na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Tylko komplet punktów zdobyty na Mazowszu przedłużał nadzieje na pozostanie na szczeblu centralnym. Elana prowadziła 2:1 jeszcze w 88. minucie, ale grając w osłabieniu nie zatrzymała ofensywy Znicza. Gospodarze zwyciężyli 3:2. Martin Baran rozstrzygnął mecz w doliczonym czasie.

Elana pożegnała się ze szczeblem centralnym po dwóch sezonach. W poprzednim była kandydatem do awansu nawet w ostatniej kolejce i zafiniszowała na czwartym miejscu w tabeli. Po rozstaniu z trenerem Rafałem Górakiem drużyna nie punktowała regularnie ani pod wodzą Ariela Jakubowskiego, ani Bogusława Pietrzaka.

33. kolejka II ligi:

Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 2:2 (2:1)
1:0 - Paweł Wojciechowski 2'
1:1 - Damian Michalik 5'
2:1 - Adrian Cierpka 31'
2:2 - Damian Kostkowski 72'

Stal Stalowa Wola - GKS Katowice 2:0 (2:0)
1:0 - Szymon Jarosz 8'
2:0 - Kacper Śpiewak 42'

Skra Częstochowa - Pogoń Siedlce 2:2 (0:0)

3:2 - Martin Baran 90'

Gryf Wejherowo - Górnik Polkowice 0:3 (0:2)
0:1 - Michał Bednarski 27'
0:2 - Kamil Wacławczyk 45'
0:3 - Kornel Ciupka 90'

Olimpia Elbląg - Legionovia Legionowo 2:1 (1:0)
1:0 - Dawid Jabłoński 1'
1:1 - Patryk Koziara 57'
2:1 - Michał Kiełtyka 70'

Błękitni Stargard - Garbarnia Kraków 2:3 (2:2)
1:0 - Bartosz Sitkowski 24'
1:1 - Michał Feliks 29'
2:1 - Krystian Sanocki 33'
2:2 - Donatas Nakrosius 36'
2:3 - Krzysztof Szewczyk 67'

Bytovia Bytów - Lech II Poznań 1:1 (0:0) 0:1 - Paweł Tomczyk 54' 1:1 - Piotr Giel 63'

18 Gryf Wejherowo 34 3 5 26 23:91 14

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Górnik Łęczna awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?