Serie A. Udinese - Juventus. Ta akcja dała zwycięstwo gospodarzom. Wojciech Szczęsny nie miał szans (wideo)

Juventus Turyn przegrał z Udinese Calcio 1:2. Mistrzowie Włoch punkt stracili w doliczonym czasie gry po świetnej akcji, którą na gola zamienił Seko Fofana. Wojciech Szczęsny nie miał szans na interwencję.

Łukasz Witczyk
Seko Fofana cieszy się z bramki PAP/EPA / GABRIELE MENIS / Na zdjęciu: Seko Fofana cieszy się z bramki
Turyński klub jest blisko zdobycia dziewiątego z rzędu mistrzostwa Włoch. Krok ku jego zapewnieniu Juventus Turyn mógł zrobić w czwartek w Udine. Jednak zespół Maurizio Sarriego przegrał z Udinese Calcio, a gola stracił w 92. minucie spotkania. Gospodarze przeprowadzili fenomenalną kontrę, dzięki której odnieśli zwycięstwo.

Po przechwycie na własnej połowie piłka trafiła do Seko Fofany. Ten w imponującym tempie przebiegł z piłką blisko pięćdziesiąt metrów. Następnie łatwo ograł Matthijsa de Ligta i znalazł się sam na sam z Wojciechem Szczęsnym. Polski bramkarz nie miał szans na skuteczną interwencję.

Dzięki wygranej Udinese Calcio jest bliżej zapewnienia sobie utrzymania w Serie A. Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu Udinese zajmuje piętnaste miejsce i ma siedem punktów przewagi nad strefą spadkową.

Z kolei Juventus ma sześć "oczek" zaliczki nad Atalantą Bergamo. Starej Damie do rozegrania pozostały jeszcze spotkania z Sampdorią Genua, Cagliari i AS Roma.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)