Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Fortuna I Liga. Korona Kielce. Ważna deklaracja prezesa klubu Krzysztofa Zająca

Na spotkaniu zarządu Korony Kielce z Radą Miasta prezes klubu Krzysztof Zając zadeklarował, że bez względu na wynik procesu licencyjnego, złoży dymisję. Co więcej, niemieccy większościowi właściciele zdecydowali się sprzedać klub.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Krzysztof Zając Newspix / Pawel Janczyk / 400mm.pl / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Krzysztof Zając

To nie są spokojne sportowo i organizacyjnie dni dla Korony Kielce. Najpierw klub nie utrzymał się w PKO Ekstraklasie i spadł do Fortuna I ligi. Nie wiadomo jednak, czy i w tych rozgrywkach wystartuje, ponieważ cała przyszłość Korony - przez problemy finansowe klubu - stoi pod znakiem zapytania. 

Pewne są na razie dwie kwestie. Po pierwsze, bez względu na wyniki procesu licencyjnego rezygnację z funkcji prezesa klubu złoży Krzysztof Zając. - Zależy mi tylko na tym, aby doprowadzić klub do szczęśliwego zakończenia, tj. otrzymania licencji na grę w 1. lidze. Jeśli ją otrzymamy, ale tak samo, jeśli jej nie otrzymamy, składam dymisję - powiedział prezes Korony na spotkaniu zarządu klubu z Radą Miasta Kielce, cytowany przez sport.tvp.pl.

Po drugie, niemieccy większościowi udziałowcy, rodzina Hundorsferów, podjęła decyzję o sprzedaży klubu. Oferta już wpłynęła do Urzędu Miasta, co potwierdził portalowi sport.tvp.pl prezydent Kielc Bogdan Wenta.

- Nie znam jej treści i nie wiem na jakie pieniądze opiewa. Oni (rodzina Hundorsferów - przyp. red.) są otwarci na sprzedaż Korony. Chcą rozliczyć swoje pożyczki. Wycofują się z klubu - dodał Krzysztof Zając.

Przypomnijmy, że kilka dni temu w Kielcach odbyło się walne zgromadzenie akcjonariuszy Korony. Niemieccy większościowi właściciele nie dotarli jednak do Kielc. Celem walnego zgromadzenia akcjonariuszy było dokapitalizowanie spółki o łącznie 5 milionów złotych. Miasto miało przekazać 1,4 mln, a rodzina Hundsdorferów miała dołożyć kolejne 3,6 mln zł. Przez brak większościowych udziałowców nie podjęto jednak żadnych uchwał, a przyszłość Korony stanęła pod dużym znakiem zapytania (więcej TUTAJ).

Czytaj także: "Sportowcy łatwo się nie poddają". Zbigniew Boniek spotkał się z Bogdanem Wentą

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłkarz Legii Warszawa zrezygnował z urlopu. Już trenuje do nowego sezonu

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×