Serie A: Inter Mediolan wygrał przekonująco. Filip Jagiełło był centymetry od gola

Inter Mediolan odzyskał drugie miejsce w tabeli dzięki zwycięstwu 3:0 z Genoą CFC. Filip Jagiełło rozegrał pierwsze pełne spotkanie na włoskich boiskach i niewiele zabrakło mu do poprawienia wyniku.

piłkarze Interu Mediolan PAP/EPA / LUCA ZENNARO / Na zdjęciu: piłkarze Interu Mediolan
Inter Mediolan wygrał dwa z poprzednich pięciu meczów. Wystarczyło to co prawda do wyprzedzenia w tabeli Lazio, ale jednocześnie Nerazzurri znaleźli się na trzecim miejscu za Atalantą. W sobotę przed podopiecznymi Antonio Conte otworzyła się szansa na zostanie wiceliderem, ponieważ w piątek klub z Bergamo tylko zremisował 1:1 z AC Milanem.

W podstawowym składzie przeciwnika Interu był Filip Jagiełło, który miał udział przy trzech ostatnich golach Genoi CFC. Polak między innymi asystował przy bramce Lukasa Leragera, która zdecydowała o zwycięstwie Rossoblu w derbach z Sampdorią. W sobotę Jagiełło był blisko premierowego trafienia na włoskich boiskach, ponieważ piłka po jego strzale z rzutu wolnego w 44. minucie nieznacznie ominęła bramkę Samira Handanovicia. Słoweniec był zasłonięty, nie ruszył się z miejsca i tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem.

Inter prowadził w tym momencie 1:0 dzięki strzałowi zawodnika będącego specjalistą od trafień w meczach na wyjeździe. W 34. minucie Romelu Lukaku wygrał pojedynek fizyczny z Cristianem Zapatą i główkował z bliska do siatki po wrzutce Cristiano Biraghiego. Wynik na 2:0 zmienił w 83. minucie Alexis Sanchez. Chilijczyk po restarcie ligi wygląda najlepiej spośród Nerazzurrich. Ostatnie słowo należało do Lukaku, który strzelił na 3:0 w doliczonym czasie. Trzeci zawodnik klasyfikacji strzelców ligi cieszył się z 23. trafienia w sezonie po efektownym solowym rajdzie.

W pierwszym sobotnim meczu Parma zwyciężyła 2:1 ze zdegradowaną już Brescią Calcio. Po raz drugi w tym tygodniu Dejan Kulusevski zapewnił drużynie komplet punktów. Tym razem Szwed wypożyczony z Juventusu zdobył decydującą bramkę ładnym strzałem technicznym z kilkunastu metrów.

36. kolejka Serie A:

Genoa CFC - Inter Mediolan 0:3 (0:1)
0:1 - Romelu Lukaku 34'
0:2 - Alexis Sanchez 83'
0:3 - Romelu Lukaku 90'

Brescia Calcio - Parma Calcio 1913 1:2 (0:0) 0:1 - Matteo Darmian 59' 1:1 - Daniele Dessena 62' 1:2 - Dejan Kulusevski 81'