Fortuna I liga: Bruk-Bet Temalica Nieciecza w barażach. Odra Opole utrzymana

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 pokonała na własnym stadionie Odrę Opole i zagra w barażach o awans do PKO Ekstraklasy z Wartą Poznań. Goście przegrali, ale w Fortuna I lidze utrzymali się.

Michał Piegza
Patrik Misak Newspix / MATEUSZ DZIERWA / Na zdjęciu: Patrik Misak
Przed ostatnią kolejką obydwa zespoły nie miały jeszcze pewności jaka czeka ich przyszłość. Niecieczanie wygrywając, bez względu na wyniki innych drużyn, zapewniliby sobie prawo gry w barażach z 6. miejsca. Z kolei Odra przegrywając musiałaby z trwogą nasłuchiwać wieści z innych boisk.

W premierowej odsłonie początkowo starali się aktywniejsi być goście, później jednak do głosu doszli miejscowi. Pod bramkami niewiele się działo. Gracze Mariusza Lewandowskiego nie chcieli zbytnio ryzykować. Chrobry remisował w Bielsku-Białej z Podbeskidziem, to sprawiało, że punkt  dawał Słonikom 6. pozycję.

W premierowej odsłonie miejscowi mieli okazję już w 5. minucie. Nieznacznie pomylił się Roman Gergel. Później niewiele się działo. Na pierwszy celny strzał kibice czekali do 34. minuty. Wówczas do dośrodkowania doszedł Artem Putiwcew, ale jego uderzenie obronił Mateusz Kuchta. Pięć minut później w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Gergel, golkiper opolan zdołał obronić.

Po zmianie stron cały czas przeważali gospodarze, jednak okazji bramkowych kreowali sobie niewiele. W 55. minucie mocny strzał Piotra Wlazły zdołał obronić Kuchta. W 70. minucie piłka znalazła się w bramce gości, ale gol został anulowany z powodu spalonego.

Dwie minuty później w polu karnym sfaulowany został Mateusz Grzybek, sędzia wskazał na "wapno". Z jedenastu metrów do bramki trafił Wlazło. W tym samym czasie gola w Bielsku-Białej zdobył Chrobry.

Niecieczanie byli świadomi, że skromna wygrana daje im grę w barażach. Termalica cofnęła się i nie pozwoliła Odrze na zbyt wiele w miarę pewnie dowożąc zwycięstwo do końca.

Dzięki wygranej Bruk-Bet Termalica w barażu zagra w Poznaniu z Wartą. Odra przegrała, ale spokojnie może myśleć o kolejnym sezonie w Fortuna I lidze.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Odra Opole 1:0 (0:0)
1:0 - Piotr Wlazło (k.) 73'

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska - Marcin Grabowski, Artem Putiwcew, Jonatan de Amo, Mateusz Grzybek - Vlastimir Jovanović, Piotr Wlazło - Marcin Wasielewski, Patrik Misak (63' Feiz Shamsin), Roman Gergel - Florin Purece.

Odra Opole: Mateusz Kuchta - Kacper Tabiś, Konrad Kostrzycki, Piotr Żemło, Łukasz Winiarczyk - Tomas Mikinic (75' Jarosław Czernysz), Krzysztof Janus (46' Dawid Błanik), Mateusz Czyżycki Rafał Niziołek, Sebastian Bonecki - Szymon Skrzypczak (80' Marcel Sluga).

Żółte kartki: Putiwcew (Bruk-Bet) oraz Bonecki, Żemło, Czyżycki (Odra).

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Czytaj także: Fortuna I Liga. Korona Kielce. Ważna deklaracja prezesa klubu Krzysztofa Zająca Fortuna I liga. Korona Kielce. "Sportowcy łatwo się nie poddają". Zbigniew Boniek spotkał się z Bogdanem Wentą

Bruk-Bet Termalica Nieciecza awansuje po barażach do PKO Ekstraklasy?