Serie A: Bologna FC wygrała w doliczonym czasie. Łukasz Skorupski i spółka wyrównali niechlubny rekord

Bologna FC straciła minimum gola w 31 meczu ligowym z rzędu. To rekord Serie A. Na szczęście okazała się skuteczniejsza od US Lecce i w doliczonym czasie zapewniła sobie zwycięstwo 3:2.

Na zdjęciu drugi od lewej: Łukasz Skorupski PAP/EPA / GIORGIO BENVENUTI / Na zdjęciu drugi od lewej: Łukasz Skorupski
Bologna FC nie wygrała przez pięć kolejek, więc konfrontację z bliskim spadku beniaminkiem, na dodatek na własnym stadionie, traktowała jako dobrą okazję do poprawienia sobie samopoczucia. US Lecce przyjechało na Stadio Renato dall'Ara po komplet punktów, przedłużający nadzieje na utrzymanie. Obie drużyny nieźle atakują, ale nagannie bronią, dlatego zanosiło się na pojedynek z szansami po obu stronach boiska. Padło pięć goli, więc zawodnicy w pełni spełnili przewidywania.

Bologna FC potrzebowała tylko pięciu minut na zdobycie dwubramkowej przewagi. Najpierw Rodrigo Palacio, a następnie Roberto Soriano pokonali strzałami Gabriela, więc podopieczni Sinisy Mihajlovicia mogli skoncentrować się na defensywie przy wyniku 2:0.

Bronienie nie jest jednak mocną stroną zespołu Łukasza Skorupskiego i już w czasie doliczonym do pierwszej połowy stracił część zaliczki. Reprezentanta Polski pokonał Marco Mancosu, a były zawodnik Górnika Zabrze raczej ułatwił niż utrudnił zadanie swoim wyjściem na przedpole po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. US Lecce dostało skrzydeł i w 66. minucie dzięki Filippo Falco doprowadziło do remisu 2:2. Taki rezultat utrzymał się do końca podstawowego czasu, a w tym doliczonym Bologna FC rozstrzygnęła pojedynek. Musa Barrow strzelił w kontrataku gola na 3:2 na wagę przełomowego zwycięstwa Rossoblu.

Drużyna Łukasza Skorupskiego straciła minimum gola w 31 meczach z rzędu. To wyrównanie rekordu ligi włoskiej. W 30 z nich grał Polak. Tyle dobrego dla zespołu Mihajlovicia, że tym razem okazał się skuteczniejszy od przeciwnika i osłodził sobie niechlubne osiągnięcie.

Bologna FC - US Lecce 3:2 (2:1)
1:0 - Rodrigo Palacio 2'
2:0 - Roberto Soriano 5'
2:1 - Marco Mancosu 45'
2:2 - Filippo Falco 66'
3:2 - Musa Barrow 90'

Bologna: Łukasz Skorupski - Ibrahima Mbaye, Danilo Larangeira, Stefano Denswil, Mitchell Dijks (57' Ladislav Krejci) - Gary Medel, Mattias Svanberg (56' Andrea Poli) - Andreas Skov Olsen (57' Riccardo Orsolini), Roberto Soriano (79' Federico Santander), Musa Barrow - Rodrigo Palacio (69' Nicola Sansone)

Lecce: Gabriel - Giulio Donati (59' Andrea Rispoli), Fabio Lucioni, Nehuen Paz (79' Biagio Meccariello), Cristian Dell'Orco - Marco Mancosu, Panagiotis Tachtsidis (59' Jacopo Petriccione), Antonin Barak - Filippo Falco, Riccardo Saponara (60' Zan Majer) - Gianluca Lapadula

Żółte kartki: Palacio (Bologna) oraz Rispoli (Lecce)