Serie A: SSC Napoli igrało z ogniem, ale wygrało. Piotr Zieliński asystował przy golu, Arkadiusz Milik miał swoje szanse

Piotr Zieliński asystował przy golu w wygranym 2:0 meczu Napoli z Sassuolo. Wystąpił również Arkadiusz Milik. Zwycięstwo Azzurrich było dość szczęśliwie, ponieważ Neroverdi oddali cztery strzały do bramki i wszystkie trafienia zostały nieuznane.

piłkarze Napoli PAP / CESARE ABBATE / Na zdjęciu: piłkarze Napoli
Arkadiusz Milik wrócił do jedenastki SSC Napoli po pauzie spowodowanej kartkami. Reprezentant Polski rozwiązał problem trenera Gennaro Gattuso z obsadą ataku, ponieważ Dries Mertens narzeka na dolegliwości zdrowotne. W konfrontacji z US Sassuolo zanosiło się na liczne sytuacje podbramkowe, również dla Milika. Neroverdi co prawda przebojowo atakują, ale nagannie bronią. Akurat początek meczu potwierdzał przewidywania.

Napoli przedarło się przez obronę przeciwnika w 8. minucie, a Elseid Hysaj strzelił gola na 1:0. Lewy obrońca był ustawiony wysoko i pokonał Andreę Consigliego płaskim uderzeniem zza pola karnego. Podanie do Albańczyka wykonał Piotr Zieliński i była to już czwarta asysta pomocnika Azzurrich w historii spotkań z US Sassuolo. Także czwarta w sezonie. Polak rozpoczął mecz od mocnego uderzenia i także później był widoczny.

Akcje z udziałem Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika sprawiały problemy przeciwnikom. Napoli raz po raz stwarzało sytuacje podbramkowe. Na przykład w 21. minucie Lorenzo Insigne pozbawił Milika asysty, ponieważ przestrzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 23. minucie Piotr Zieliński spudłował z dystansu. Działo się więc sporo, ale tylko po jednej stronie boiska.

Jako że Napoli nie zamknęło meczu, to dało szansę na obudzenie się US Sassuolo. Podopieczni Roberto De Zerbiego są nieobliczalni i w kwadransie przed przerwą dali do zrozumienia, że nie wypada ich skreślać. Filip Djuricić oddał dwa uderzenia do bramki Davida Ospiny, tyle że sędzia nie uznał gola, w obu przypadkach z powodu spalonego. Było to poważne ostrzeżenie dla posiadacza Pucharu Włoch przed drugą częścią. Napoli prowadziło 1:0, ale nie było bezpieczne.

Nieco ponad 20 sekund po przerwie trzeba było poczekać na kolejne niebezpieczne uderzenie Piotra Zielińskiego. Były zawodnik Empoli huknął z powietrza z kilkunastu metrów i US Sassuolo zawdzięczało pozostanie w kontakcie z Napoli swojemu bramkarzowi.

Ustępujący wicemistrz Włoch igrał z ogniem, ponieważ w drugiej połowie piłka po raz trzeci i czwarty znalazła się w jego bramce. Ponownie gole zostały anulowane z powodu spalonych i ani Francesco Caputo ani Domenico Berardi nie mogli długo cieszyć się z celnego strzału. Nie potrafił w to uwierzyć trener Roberto De Zerbi. Zaczęło to wyglądać komicznie. Trudno było przypomnieć sobie taką serię w epoce VAR-u we Włoszech.

W 67. minucie Arkadiusz Milik zszedł z boiska po aktywnym, ale nieskutecznym występie. W drugiej połowie miał dwie okazje, ale raz dał się powstrzymać Andrei Consigliemu, a w drugiej sytuacji nie trafił w bramkę. Polaka można się spodziewać w podstawowym składzie w kolejnym meczu, ponieważ jego zmiennik Dries Mertens będzie pauzować z powodu kartek. W 79. minucie zakończył swój występ Piotr Zieliński. Już bez Polaków gospodarze ustalili wynik. W doliczonym czasie Allan przymierzył z okolicy linii pola karnego na 2:0.

SSC Napoli - US Sassuolo 2:0 (1:0)
1:0 - Elseid Hysaj 8'
2:0 - Allan 90'

Napoli: David Ospina - Giovanni Di Lorenzo, Kostas Manolas (60' Nikola Maksimović), Kalidou Koulibaly, Elseid Hysaj - Fabian Ruiz (80' Allan), Stanislav Lobotka, Piotr Zieliński (79' Eljif Elmas) - Jose Callejon (67' Matteo Politano), Arkadiusz Milik (67' Dries Mertens), Lorenzo Insigne

Sassuolo: Andrea Consigli - Mert Muldur (46' Jeremy Toljan), Gianmarco Ferrari, Marlon Santos, Rogeiro (88' Giacomo Manzari) - Manuel Locatelli (83' Georgios Kyriakopoulos), Francesco Magnanelli - Domenico Berardi, Filip Djuricić (83' Lukas Haraslin), Hamed Junior Traore (73' Giacomo Raspadori) - Francesco Caputo

Żółte kartki: Mertens (Napoli) oraz Berardi, Djuricić, Marlon (Sassuolo)

Sędzia: Gianluca Aureliano