Premier League: spadek Watfordu i AFC Bournemouth Artura Boruca. Mnóstwo goli na finiszu

Ogromne emocje na finiszu sezonu Premier League. Z angielską ekstraklasą żegnają się Watford i AFC Bournemouth Artura Boruca. W Lidze Europy zagra Tottenham Hotspur.

Szymon Mierzyński
Troy Deeney PAP/EPA / Julian Finney/NMC/Pool / Na zdjęciu: Troy Deeney
Watford mierzył się na wyjeździe z Arsenalem i choć szybko przegrywał aż 0:3, to odrobił większość strat i do ostatnich minut bił się o uniknięcie porażki. "Szerszenie" nie wywalczyły jednak nawet remisu (skończyło się wynikiem 3:2 dla gospodarzy), a i on nie dałby im utrzymania, bo Aston Villa wyprzedziła je o jeden punkt, mając przy tym nieco lepszą różnicę bramek.

Ewentualna porażka "The Villans" dałaby zachowanie ligowego bytu AFC Bournemouth. "Wiśnie" (Artur Boruc spędził 90 minut na ławce rezerwowych) pokonały na wyjeździe Everton 3:1 i choć bilans goli mają lepszy niż zespół z Villa Park, to ostatecznie zgromadziły jedno "oczko" mniej. Ta mała różnica sprawiła, że spadają z Premier League.

Na koniec sezonu demonstrację siły urządził Manchester City, który rozbił zamykające tabelę Norwich City 5:0. Triumfował też Liverpool, który ograł na wyjeździe Newcastle United 3:1.

Bez Jana Bednarka, który był w niedzielę tylko rezerwowym, Southampton pokonał u siebie Sheffield United 3:1. Po pełną pulę sięgnął również zespół Brighton and Hove Albion, a wszystko dzięki wygranej na Turf Moor z Burnley 2:1.

Na 6. miejscu - gwarantującym udział w eliminacjach Ligi Europy - kończy zmagania Tottenham Hotspur. Drużyna Jose Mourinho zremisowała na Selhurst Park z Crystal Palace 1:1. Strata punktów nie okazała się dla niej bolesna w skutkach, bo swój mecz z Chelsea przegrał Wolverhampton Wanderers (0:2), który na finiszu uzbierał tyle samo "oczek" (59), lecz ma gorszą niż "Koguty" różnicę bramek.

Arsenal FC - Watford FC 3:2 (3:1)
1:0 - Pierre-Emerick Aubameyang 5'
2:0 - Kieran Tierney 24'
3:0 - Pierre-Emerick Aubameyang 33'
3:1 - Troy Deeney (k.) 43'
3:2 - Danny Welbeck 66'

Burnley FC - Brighton and Hove Albion 1:2 (1:1)
0:1 - Yves Bissouma 20'