PKO Ekstraklasa. Strzelanina w sparingu Wisła Kraków - Stal Mielec. Niespodziewany bohater Białej Gwiazdy

W pierwszym letnim sparingu Wisła Kraków pokonała 4:2 Stal Mielec. Skutecznością błysnął Jean Carlos Silva. Hiszpan, który w minionym sezonie nie strzelił ani jednego gola, skompletował hat-trick.

Maciej Kmita
Jean Carlos Silva Newspix / Rafal Rusek / PressFocus / Na zdjęciu: Jean Carlos Silva
Wysokie zwycięstwo Wisły jest zaskakujące, biorąc pod uwagę przebieg spotkania. Po godzinie gry w Myślenicach to beniaminek PKO Ekstraklasy prowadził 2:0 po trafieniach Macieja Domańskiego i Łukasza Seweryna. Dwa ostatnie kwadranse były jednak zabójcze w wykonaniu Białej Gwiazdy.

Najpierw wyrównał ustawiony eksperymentalnie na środku ataku Jean Carlos Silva, a kilkadziesiąt sekund później prowadzenie Wiśle dał Rafał Boguski. Dwa kolejne ciosy Wisła też zadała w krótkim czasie. W 80. minucie Silva wykorzystał rzut karny, a po trzech minutach miał na koncie już hat-trick.

Skuteczność Silvy to niespodzianką, bo 24-latek w całym poprzednim sezonie nie strzelił ani jednego gola. Grał głównie w drugiej linii, ale jak na pomocnika miał wyjątkowo skromny wkład w zdobycz bramkową Wisły, bo w 18 występach zaliczył tylko jedną asystę.

Dla obu ekip były to pierwsze sparingi w trakcie krótkiego okresu przygotowawczego do sezonu. Wisła 8 sierpnia zagra jeszcze z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a Stal tego dnia czeka dwumecz z Łódzkim Klubem Sportowym i Koroną Kielce.

4:2 - Silva 83'

Wisła w I połowie: Mateusz Lis - Maciej Sadlok, Rafał Janicki, Daniel Hoyo-Kowalski, Łukasz Burliga - Chuca, Gieorgij Żukow, Damian Pawłowski, Michał Mak - Aleksander Buksa, Fatos Beciraj.

Wisła w II połowie: Michał Buchalik - Lukas Klemenz, Paweł Koncewicz-Żyłka, David Niepsuj, Dawid Szot - Filip Jania, Nikola Kuveljić, Kacper Duda, Sławomir Chmiel, Rafał Boguski - Jean Carlos Silva.

Stal Mielec: (skład wyjściowy) Rafał Strączek - Wojciech Lisowski, Kamil Kościelny, Mateusz Żyro, Krystian Getinger - Mateusz Mak, Grzegorz Tomasiewicz, Maciej Urbańczyk, Maciej Domański, Andreja Prokić - Paweł Tomczyk.