Liga Europy. Inter awansował do półfinału. Lukaku bohaterem włoskich mediów

Romelu Lukaku został okrzyknięty głównym autorem zwycięstwa Interu Mediolan z Bayerem 04 Leverkusen (2:1) w ćwierćfinale Ligi Europy. - Pokazał swoją niezwykłą siłę, był liderem zespołu - można przeczytać we włoskich mediach.

Waldemar Ossowski
Romelu Lukaku Getty Images / Na zdjęciu: Romelu Lukaku
Losy spotkania rozegranego na neutralnym gruncie w Duesseldorfie rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Włoskiej drużynie wystarczył kwadrans, aby objąć prowadzenie.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Nicolo Barella, który precyzyjnym uderzeniem przy słupku pokonał bramkarza drużyny przeciwnej. Na 2:0 podwyższył Romelu Lukaku. Belg potwierdził swoją wysoką formę strzelecką, zdobywając dziewiątą bramkę z rzędu w europejskich pucharach.

Bayer 04 Leverkusen co prawda odpowiedział w 24. minucie za sprawą Kaia Harvrtza, ale na przestrzeni całego meczu był drużyną słabszą od Interu. Warto wspomnieć, że sędzia dwukrotnie dyktował rzuty karne dla ekipy z Mediolanu, po czym zmieniał swoją decyzję po konsultacji VAR. Po nerwowej końcówce Nerazzurri mogli cieszyć się z awansu do półfinału Ligi Europy.

Włoskie media zgodnie wskazują Lukaku jako najjaśniejszą postać w drużynie Antonio Conte. - Wspaniały mecz Belga. Sprawił, że ​​Inter grał świetnie, zwłaszcza w pierwszej połowie. Brał udział przy pierwszym golu, zdobył drugiego. Kończy wyczerpany, ale dla Conte jest absolutnie niezastąpiony - pisze "tuttomercatoweb.com", przyznając mu najwyższą notę w drużynie (7,5/10).

W podobnym tonie rozpisuje się "football-italia.net", gdzie w relacji z meczu można przeczytać m.in.: "Inter palił się do gry, ponieważ Lukaku pokazał swoją niezwykłą siłę".

Z kolei ceniony dziennik "La Gazzetta dello Sport" wynosi na piedestał dwóch strzelców bramek w meczu z Bayerem. "Barella i Lukaku silniejsi od VAR: Dają Interowi awans do półfinału" - tak zatytułowany jest artykuł opisując włosko-niemiecki ćwierćfinał Ligi Europy.

Rywalem Interu Mediolan w półfinale LE będzie Szachtar Donieck lub FC Basel.