Liga Europy. Wyniki wtorkowych meczów. Znamy wszystkich półfinalistów

We wtorek rozegrano dwa kolejne mecze ćwierćfinałowe Ligi Europy. Awans do półfinałów wywalczyły zespoły Szachtara Donieck i Sevilli FC. Spotkania o finał zaplanowano na 16 i 17 sierpnia.

Michał Piegza
Jesus Navas (z lewej) i Ruben Vinagre w walce o piłkę PAP/EPA / Friedemann Vogel / Na zdjęciu: Jesus Navas (z lewej) i Ruben Vinagre w walce o piłkę
Znamy już wszystkich półfinalistów Ligi Europy. Potyczka Szachtara Donieck z FC Basel nie dostarczyła spodziewanych emocji. W meczu w Gelsenkirchen drużyna z Ukrainy szybko objęła prowadzenie, a w kolejnych minutach powiększała przewagę i ostatecznie zwyciężyła 4:1.

Dłużej na zwycięzcę czekać trzeba było w drugim spotkaniu. W Duisburgu padł tylko jeden gol. Zdobył go dla Sevilli w 88. minucie Lucas Ocampos. Na odpowiedź Wolverhampton Wanderers nie miał już czasu.

W półfinałach, które rozgrywane będą 16 i 17 sierpnia zagrają Sevilla z Manchesterem United i Inter Mediolan z Szachtarem. Finał zaplanowano na 21 sierpnia.

Szachtar Donieck - FC Basel 4:1 (2:0) --> RELACJA
1:0 - Junior Moraes 2'
2:0 - Taison 22'
3:0 - Alan Patrick (k.) 75'
4:0 - Dodo 88'
4:1 - Ricky van Wolfswinkel 90+2''

Wolverhampton Wanderers - Sevilla FC 0:1 (0:0) --> RELACJA
0:1 - Lucas Ocampos 88'

Szachtar Donieck awansuje do finału Ligi Europy?