Liga Mistrzów: Barcelona - Bayern. Leon Goretzka zadowolony z upokorzenia Leo Messiego. "To nawet fajne uczucie"

Leo Messi był dziecięcym idolem Leona Goretzki, który obecnie przyczynił się do jego upokorzenia w meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pomiędzy FC Barceloną a Bayernem Monachium (2:8). - Nie jest mi przykro. To nawet fajne uczucie - nie krył Niemiec.

Kuba Cimoszko
Leon Goretzka cieszy się z bramki Bayernu PAP/EPA / TIAGO PETINGA / Na zdjęciu: Leon Goretzka cieszy się z bramki Bayernu
Bayern Monachium dosłownie zniszczył Barcelonę w ćwierćfinale turnieju Final 8 Ligi Mistrzów, który trwa w Lizbonie. Zwycięstwo 8:2 (4:1) zaskoczyło samych zawodników, m.in. Leona Goretzkę. - Tak szybko po meczu trudno jest wyrazić nasze uczucia. Myślę, że przyswojenie tego wyniku zajmie kilka dni - przyznał w rozmowie z telewizją Sky Sport.

- Byliśmy skuteczni od pierwszej sekundy spotkania. Świetnie zaczęliśmy, bardzo dobrze naciskaliśmy rywala. Po golu na 1:1 mieliśmy słabszy moment, ale ostatecznie pokazaliśmy ducha walki. W ostatnich kilku minutach było zaś czuć już prawdziwą euforię - dodał reprezentant Niemiec.

Po tak efektownym zwycięstwie Bayern stał się absolutnie głównym faworytem do wygrania tej edycji LM. Goretzka nie składał jednak takich deklaracji. - Jest w nas bardzo dużo pewności siebie. Tak jak jednak powiedzieliśmy sobie właśnie w szatni, zrobiliśmy dopiero pierwszy z trzech kroków - zaznaczył.

25-latek zagrał 84 minuty. Nie strzelił gola, ale zanotował kapitalną asystę przy trafieniu Serge'a Gnabry'ego. Ponadto był bardzo aktywny w grze defensywnej, gdzie zatrzymywał m.in. Lionela Messiego. To jego idol z czasów dzieciństwa, więc nie obyło się bez pytania czy nie boli go trochę jego zawstydzenie. - Nie jest mi przykro. To nawet fajne uczucie w obecnym czasie - odpowiedział.