Bundesliga. Bayern Monachium bez Jerome'a Boatenga? Piłkarz poznał diagnozę

Jerome Boateng z powodu kontuzji musiał zejść w pierwszej połowie finałowego meczu Ligi Mistrzów. Bayern Monachium wygrał, zdobywając potrójną koronę. Niemiec jednak na razie nie wróci do gry.

Dominika Pawlik
Jerome Boateng w asyście sztabu medycznego Bayernu PAP/EPA / Matt Childs / Na zdjęciu: Jerome Boateng w asyście sztabu medycznego Bayernu
Już występ Jerome'a Boatenga w finale LM stał pod znakiem zapytania. Ostatecznie Hansi Flick zaryzykował i wystawił go od pierwszej minuty w starciu Paris Saint-Germain - Bayern Monachium. Defensor nie dograł jednak meczu do końca.

Po jednym ze starć 31-latek potrzebował pomocy sztabu medycznego. Po kilku chwilach zapadła decyzja, że musi zostać zmieniony. W 25. minucie wszedł za niego Niklas Suele. Jerome Boateng potrzebował pomocy, żeby dokuśtykać do ławki.

Jak donosi serwis "Sky Sport", mistrzowie Niemiec będą musieli na początku sezonu radzić sobie bez Jerome'a Boatenga. Uraz Niemca jest na tyle groźny, że nie wyleczy się tak szybko, by zdążyć na mecz Pucharu Niemiec, który zaplanowano na 11 września.

Okazało się, że mistrz świata z 2014 roku nabawił się urazu włókna mięśniowego tylnej części prawego uda.

Wygląda więc na to, że Bayern rozpocznie sezon z Niklasem Suele w wyjściowym składzie. Niemiec dobrze sobie poradził w finale. Przypomnijmy, że Bawarczycy wygrali ostatecznie 1:0.

Bayern Monachium. Alvaro Odriozola zdobył aż 5 tytułów. Zagrał tylko 7 meczów!
Liga Mistrzów. Robert Lewandowski wrócił do domu. Wrzucił słodkie zdjęcie z rodziną

Czy Niklas Suele godnie zastąpił Jerome'a Boatenga w finale LM?