Koronawirus. Pozytywny wynik w Olympique Lyon. Zakażony jest Houssem Aouar

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Houssem Aouar
Getty Images / Na zdjęciu: Houssem Aouar
zdjęcie autora artykułu

Francuskie media donoszą, że w Olympique Lyon odnotowano jeden pozytywny wynik testu na koronawirusa. Zakażony jest Houssem Aouar. Wobec tego pomocnik musiał zostać odizolowany od drużyny.

W tym artykule dowiesz się o:

We wtorek wszystkie osoby związane z Olympique Lyon przeszły testy na obecność koronawirusa. Nie odnotowano ani jednego pozytywnego wyniku.

Niepokojące było jednak to, że Houssem Aouar miał obawy charakterystyczne dla COVID-19.

Wobec tego Francuz ponownie przeszedł badania. Wyniki kolejnego testu 22-latka otrzymano w piątek rano. "L'Equipe" ujawnia, że tym razem wynik był już pozytywny.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takiej muskulatury może mu pozazdrości nawet Lewandowski. Imponująca sylwetka piłkarza Bayernu

Zakażenie koronawirusem sprawia, że zawodnika czeka dłuższa przerwa od gry. Teraz zostanie odizolowany na dwa tygodnie. W tym czasie będzie przechodzić rekonwalescencję.

Według francuskiej prasy w minionym tygodniu kilku zawodników miało kontakt z zakażonym piłkarzem. To może oznaczać, że będą oni musieli przejść kolejne testy na COVID-19.

To drugi przypadek koronawirusa w Olympique Lyon. Wcześniej zakażony był także trzeci bramkarz francuskiego zespołu Anthony Racioppi. Pozytywny wynik testu uzyskał na kilka dni przed startem Final8 Ligi Mistrzów. Natychmiast usunięto go z kadry, a w jego miejsce powołano Malcolma Barcolę.

Czytaj także: > Pierwsza konferencja Karola Linetty'ego. "Przede wszystkim interesuje mnie gra" > Nie żyje Bartosz Nowak. 28-letni piłkarz zginął w wypadku

Źródło artykułu: