PKO Ekstraklasa: Legia - Jagiellonia. Jesus Imaz przełamał niemoc. I to jak! (wideo)

Kilkumiesięczna niemoc strzelecka Jesusa Imaza zakończona! Hiszpan trafił do siatki rywala w meczu Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa (2:1) po kapitalnym podaniu od Martina Pospisila.

Kuba Cimoszko
Jesus Imaz PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Jesus Imaz
Jagiellonia Białystok pokonała 2:1 (2:0) Legię Warszawa w meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy. Jednym z głównych bohaterów był Jesus Imaz, który zdobył jedną z bramek i tym samym zakończył swoją niemoc strzelecką.

Hiszpan trafił do siatki w 28. minucie, pokonując Artura Boruca efektowną "podcinką" po rajdzie od połowy boiska. Na wyróżnienie zasłużył jednak nie tylko on. Chwilę wcześniej fenomenalnym kilkudziesięciometrowym podaniem zewnętrzną częścią stopy popisał się bowiem Martin Pospisil, co stworzyło całą sytuację.

Reprezentant Czech skomentował akcję w przerwie meczu przed mikrofonem stacji telewizyjnej Canal+ Sport. - Chłopaki ze mnie żartowali, że "zewniak" Manneha jest lepszy od mojego. Mówiłem im, że pokażę więc im prawdziwego czeskiego. Cieszę się, że dałem taką asystę i Jesus to znakomicie wykończył. Ta cała akcja była znakomita - powiedział.

Imaz czekał na gola od grudnia ubiegłego roku. Nie mógł się przełamać przez 18 kolejnych meczów i łącznie 1269 minut!

Imaz: Nie gniewam się na Jagiellonię>>>