El. Ligi Mistrzów: Anderlecht gromi, grał Wasilewski

Dziewięć bramek padło we wtorkowych meczach 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Najwięcej, bo aż pięć zobaczyli kibice zgromadzeni na trybunach Stade Constant Vanden Stock w Brukseli, gdzie Anderlecht rozbił Sivasspor.

Agnieszka Kiołbasa

W najciekawszym spotkaniu czeska Sparta pokonała Panathinaikos Ateny 3:1 i przed rewanżem w Grecji znajduje się w bardzo dobrej sytuacji. Czesi już po pierwszych 45 minutach meczu prowadzili z rywalem różnicą dwóch bramek.

Jedną nogą w kolejnej rundzie jest Anderlecht Bruksela. Belgowie zgodnie z planem nie dali najmniejszych szans tureckiemu Sivasspor. Do przerwy trzykrotnie zdołali umieścić piłkę w siatce, po zmianie stron dołożyli jeszcze dwa trafienia. W szeregach gospodarzy pełne 90 minut rozegrał Marcin Wasilewski.

W pozostałych spotkaniach kibice nie doczekali się na gole. Zarówno w starciu Aktobe z Maccabi Hajfa, jak i w meczu Baku z Lewskim Sofia bramkarze nie skapitulowali.