Sparingi. PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków lepsza od Stali Mielec. Widzew Łódź postawił opór Rakowowi Częstochowa

Sezon w PKO Ekstraklasie dopiero rozkręca się, więc grające w niej kluby wykorzystują przerwę reprezentacyjną na rozegranie sparingów. Wisła Kraków odniosła zwycięstwo 2:0 ze Stalą Mielec, a Piast Gliwice i Raków Częstochowa zremisowali.

piłkarze Wisły Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Kraków
Stal Mielec to poprzedni klub trenera Artura Skowronka, a Wisła Kraków obecny. Kilku piłkarzy pozostało jeszcze w zespole z Podkarpacia z czasu kadencji tego szkoleniowca, ale niczym aktualnym podopiecznym Skowronka nie zaszli za skórę. Stal sprawdziła w sparingu Bartosza Bonieckiego, który w poprzednim sezonie był wypożyczony z Pogoni Szczecin do Elany Toruń.

Biała Gwiazda zwyciężyła 2:0. Pierwszego gola strzelił Vullnet Basha z rzutu karnego w 33. minucie. Jedenastka została przyznana Wiślakom za faul na Jeanie Carlosie Silvie. Po przerwie Dawid Abramowicz podwoił przewagę zespołu z Małopolski. Była 62. minuta, kiedy sprowadzony z Radomiaka obrońca wykorzystał dośrodkowanie Macieja Sadloka z rzutu rożnego.

Piast Gliwice zremisował 0:0 z czeskim ekstraklasowiczem MFK Karvina. Podobnie jak w ostatnim meczu ligowym z Pogonią Szczecin nie strzelił gola mimo sytuacji podbramkowych. Trener Waldemar Fornalik ponownie mógł więc ponarzekać na skuteczność swoich podopiecznych.

Dogodne szanse na zapewnienie zwycięstwa uczestnikowi eliminacji Ligi Europy mieli Jakub Czerwiński, Patryk Lipski i Piotr Parzyszek. Piłkarze z Czech odpowiadali kontratakami po przechwytach i kilkakrotnie sprawdzili strzałami formę doświadczonego Jakuba Szmatuły oraz młodszego Karola Szymańskiego. Zrobił to między innymi Marek Hanousek. Goście trafili też w słupek Piasta, więc kompromisowy wynik był sprawiedliwy.

Remisem 2:2 zakończył się mecz Rakowa Częstochowa z Widzewem Łódź. Wynik otworzył i zamknął ten sam zawodnik - Karol Czubak, który po transferze z Bytovii Bytów walczy o miejsce w podstawowym składzie zespołu Enkeleida Dobiego. Takim występem wysłał sygnał szkoleniowcowi, że powinien przemyśleć jednoczesne wystawienie w ataku pierwszoligowca Czubaka i Marcina Robaka.

Sobotnie sparingi:

Stal Mielec - Wisła Kraków 0:2 (0:1)
0:1 - Vullnet Basha (k.) 33'
0:2 - Dawid Abramowicz 62'

Piast Gliwice - MFK Karvina 0:0

Raków Częstochowa - Widzew Łódź 2:2 (2:1)
0:1 - Karol Czubak 9'
1:1 - Ben Lederman 35'
2:1 - Marko Poletanović 42'
2:2 - Karol Czubak 82'

Czy Wisła Kraków zakończy rundę jesienną w górnej połowie tabeli PKO Ekstraklasy?