Sparing. Lechia Gdańsk lepsza od Wisły Płock

W nietypowym wymiarze, bo 4 razy po 30 minut rozegrano sparing pomiędzy Wisłą Płock, a Lechią Gdańsk. Lepsi okazali się goście, którzy wygrali 3:1. Gole dla zwycięzców zdobyli Haydary, Paixao i Zwoliński, dla pokonanych Tuszyński.

Michał Gałęzewski
Flavio Paixao WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Flavio Paixao
Piłkarze Wisły Płock i Lechii Gdańsk wystąpili w składach bez zawodników będących obecnie na zgrupowaniach reprezentacji. W Płocku szybko prowadzenie objęli goście. Po podaniu wracającego do składu Conrado, gola strzelił Omran Haydary, który już w ostatnim meczu ligowym zaimponował skutecznością.

Płocczanie starali się atakować, jednak jako drugi gola strzelił piłkarz Lechii Gdańsk - Flavio Paixao, który podwyższył prowadzenie swojej drużyny w 26 minucie, jeszcze przed zakończeniem pierwszej kwarty.

Tuż po przerwie strzał Torgila Gjertsena obronił Zlatan Alomerović, jednak również goście mogli objąć jeszcze wyższe prowadzenie. Nieskuteczni byli strzelcy bramki dla Lechii, a także Mario Maloca. Trenerzy obu zespołów dali szansę rezerwowym.

W końcu gola strzelili gospodarze. Po tym jak Conrado sfaulował Aleksandra Pawlaka w polu karnym, gola z jedenastu metrów strzelił Patryk Tuszyński. To nie była jednak ostatnia bramka z rzutu karnego. Gdy Egy Maulana Vikri zagrał w pole karne, tam ręką piłkę dotknął Beniamin Czajka. Tym razem egzekutorem był Łukasz Zwoliński, który w 104 minucie podwyższył wynik spotkania.

Ostatecznie Lechia Gdańsk wygrała 3:1, patrząc jednak na formę samego sparingu, ma to być przede wszystkim materiał dla szkoleniowców przed dalszą fazą sezonu.

Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:3 (0:2, 0:0, 1:0, 0:1)
0:1 - Omran Haydary 16'
0:2 - Flavio Paixao 26'
1:2 - Patryk Tuszyński 77' (k.)
1:3 - Łukasz Zwoliński 104' (k.)

Lechia Gdańsk (skład wyjściowy): Zlatan Alomerović - Rafał Kobryń, Mario Maloca, Bartosz Kopacz, Rafał Pietrzak - Jarosław Kubicki, Maciej Gajos, Kenny Saief, Conrado, Flavio Paixao, Omran Haydary.

Grali również: Mateusz Sopoćko, Egy Maulana Vikri, Michał Nalepa, Mateusz Żukowski, Żarko Udovicić, Łukasz Zwoliński, Kacper Urbański, Eryk Mirus, Karol Landowski, Maciej Kaczorowski.

Wisła Płock (skład wyjściowy): Jakub Wrąbel - Aleksander Pawlak, Damian Zbozień, Dusan Lagator, Alan Uryga, Angel Garcia Cabzali, Damian Rasak, Filip Lesniak, Hubert Adamczyk, Torgil Gjertsen, Cilian Sheridan.

Grali również: Bartłomiej Gradecki, Damian Michalski, Maciej Ambrosiewicz, Patryk Tuszyński, Adrian Szczutowski, Paweł Żuk, Giorgi Merebaszwili, Piotr Pyrdoł, Beniamin Czajka, Wojciech Szumilas, Fryderyk Gerbowski, Kacper Kondracki, Patryk Leszczyński, Mateusz Włodarski, Bartłomiej Żynel, Krzysztof Kamiński.