Eredivisie. Trener FC Groningen wspiera Arjena Robbena. "W pełni go rozumiem"

Nie tak miał wyglądać powrót Arjena Robbena do Eredivisie. Holender w 29. minucie spotkania FC Groningen z PSV Eindhoven doznał kontuzji i wściekły opuścił boisko. Złość piłkarza rozumie jego trener Danny Buijs, choć nie zamienił z nim ani słowa.

Waldemar Ossowski
Arjen Robben Getty Images / Cees van Hoogdalem / Na zdjęciu: Arjen Robben
- Nie mogę powiedzieć, jak poważna jest sytuacja, bo nie rozmawiałem z nim - powiedział trener Danny Buijs w rozmowie z "Fox Sports". - Pojechał prosto do domu. Wiem, że miał problem z pachwiną. Rozumiem go, że nie miał ochoty zostać do końca meczu - dodał.

Ostatecznie FC Groningen przegrało na inaugurację sezonu z PSV 1:3. Arjen Robben gdy opuszczał boisko zdjął koszulkę i rzucił nią na ziemię, udając się do szatni (czytaj więcej >>>).

Jednym z tych, którzy zdążyli porozmawiać z kontuzjowanym pomocnikiem po meczu był bramkarz, Sergio Padt. - Nie obawiam się, że zrezygnuje z gry. Znam go i nie sądzę, żeby przestał grać po jednej kontuzji. Teraz musimy poczekać i zobaczyć, jak poważny będzie uraz - powiedział.

Robben do Eredivisie powrócił po 16 latach przerwy. W latach 2009-2019 Holender grał dla Bayernu Monachium, zdobywając z klubem z Bawarii osiem tytułów mistrza kraju oraz pięciokrotnie triumfując w Pucharze Niemiec.