SPL: Pięć bramek Celtiku, 90 minut Boruca

Wciąż mający nadzieję na obronę mistrzowskiego tytułu Celtic Glasgow pokonał w zaległym spotkaniu 22. kolejki Scottish Premier League Motherwell FC 4:1. Dzięki zwycięstwu The Bhoys zmniejszyli stratę do Glasgow Rangers do czterech punktów.

Daniel Rosół

Celtic objął prowadzenie już w 16. minucie po bramce Stephena McManusa, ale ten sam zawodnik niespełna dziesięć minut później niefortunną interwencją doprowadził do wyrównania. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy The Bhoys odzyskali przewagę i na przerwę schodzili prowadząc 3:1 dzięki trafieniom Scotta McDonalda i Jana Vennegoora of Hesselinka. Holenderski napastnik w 57. minucie po raz drugi pokonał Geramego Smitha i ustalił końcowy wynik.

Tym samym Celtic zrewanżował się The Wells za porażkę sprzed tygodnia, gdy na Parkhead w Glasgow piłkarze Marka McGhee sprawili olbrzymią sensację pokonując Celtic 1:0.

Motherwell FC - Cetic Glasgow 1:4 (1:3)
0:1 - McManus 16'
1:1 - McManus (sam.) 24'
1:2 - McDonald 30'
1:3 - Vennegoor of Hesselink 43'
1:4 - Vennegoor of Hesselink 57'