III liga. Spięcie kibiców Ruchu Chorzów z policją. Funkcjonariusze oddali strzały

Niedzielne III-ligowe derby pomiędzy Polonią Bytom i Ruchem Chorzów (1:1) dostarczyły emocji nie tylko na boisku. Pod koniec spotkania doszło do starcia kibiców Niebieskich z policją.

Łukasz Witczyk
Starcie kibiców Ruchu Chorzów z policją YouTube / niebiescypl / Starcie kibiców Ruchu Chorzów z policją
Mecz III ligi pomiędzy Polonią Bytom i Ruchem Chorzów rozgrywany był na stadionie Szombierek Bytom. Oficjalnie spotkanie z trybun mogło obserwować jedynie 420 fanów z Bytomia. Mimo to pod stadion wybrało się blisko dwa tysiące kibiców Niebieskich, którzy dopingowali swój zespół zza płotu.

Pod koniec spotkania doszło do starcia fanów Ruchu z policją. Jak informuje serwis niebiescy.pl funkcjonariusze oddali strzały z broni gładkolufowej, użyli gazu oraz armatek wodnych. Sytuację szybko udało się opanować, choć fani Niebieskich protestowali przeciwko używania broni, zwłaszcza, że w grupie były małe dzieci.

Wcześniej pod stadionem także było nerwowo, ale policji udało się szybko opanować sytuację. Chodziło o nie wpuszczenie kibiców z Chorzowa na stadion, co nie spodobało się przyjezdnym, którzy w komplecie chcieli wejść na mecz.

Mecz zakończył się remisem 1:1. Gola dla Ruchu strzelił w 34. minucie Mateusz Winciersz. Do wyrównania w 90. minucie doprowadził Norbert Radkiewicz.

Dwa oblicza reprezentanta Polski. Mateusz Borek: "Nie mam pojęcia, jak to wytłumaczyć"