Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kolejne zatrzymania wśród pseudokibiców Ruchu Chorzów. Powodem podejrzenia o handel narkotykami

Siedem osób powiązanych z grupą pseudokibiców Ruchu Chorzów "Psycho Fans" usłyszało zarzuty dotyczące handlu narkotykami wartymi ponad milion złotych.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
kibice Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: kibice Ruchu Chorzów

Policjanci z katowickiego Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali pięć osób, a kolejne dwie zostały doprowadzone z aresztów śledczych. W trakcie akcji funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli m.in. maczety, race i narkotyki. Siedem osób podejrzanych jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. 

Śledztwo dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie kraju od października 2014 roku. W tym czasie jej członkowie popełniali przestępstwa kryminalne, zajmowali się produkcją i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz wymuszeniami rozbójniczymi. Członkowie tej grupy są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców Ruchu Chorzów.

"Na podstawie zebranych informacji policjanci CBŚP, wsparci przez Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji z Katowic przeprowadzili w minionym tygodniu działania na terenie woj. śląskiego tj. w Chorzowie, Rudzie Śląskiej oraz Świętochłowicach. Wówczas to, zatrzymano 5 osób w wieku od 23 do 30 lat. Ponadto 2 mężczyzn w wieku 33 i 40 lat, doprowadzono do prokuratury z Aresztu Śledczego.
W trakcie akcji policjanci zabezpieczyli maczety, race, marihuanę, kominiarki z emblematami lokalnego klubu sportowego oraz ochraniacze na zęby" - czytamy na stronie CBŚP.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: najpierw gol, a potem salto. Zobacz wyjątkową "cieszynkę"

Analizowane są dane na zabezpieczonych komputerach, nośnikach oraz telefonach komórkowych, które należały do podejrzanych. Usłyszeli oni zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz m.in. wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Mężczyźni są również podejrzani o udział w ustawce, do której doszło w 2010 roku w Katowicach.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 6 osób na okres 3 miesięcy.

Czytaj także: 
Serie A. Media: Arkadiusz Milik odmówił Romie!
Kamil Wilczek: Duński minister skompromitował się całkowicie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×