Liga Europy: szwedzkie media po meczu Hammarby - Lech. "Koszmarne minuty"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Stefan Jerrevang / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
PAP/EPA / Stefan Jerrevang / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań

Skandynawscy dziennikarze dużą część winy za odpadnięcie w II rundzie eliminacji Ligi Europy zrzucają na czerwoną kartkę, którą otrzymał Jeppe Andersen w 63. minucie meczu.

Piłkarze Lecha Poznań pewnie pokonali Hammarby IF w II rundzie eliminacji Ligi Europy (TUTAJ przeczytasz szczegółową relację z tego meczu >>). Wygrana 3:0 nie przyszła łatwo, ale "Kolejorz" w sumie kontrolował przebieg spotkania i zasłużenie awansował.

Szwedzcy dziennikarze nie polemizują z tą tezą. Ich zdaniem Lech był lepszy, chociaż... - To były koszmarne minuty - można przeczytać w expressen.se. - Najpierw strata bramki, a osiem minut później wyrzucenie z boiska Jeppe Andersena. W tym momencie szanse na sukces spadły do minimum.

- Błąd w defensywie i gra w "10", to spowodowało, że przegraliśmy - w tym samym tonie napisali dziennikarze "Dagens Nyheter".

- Pomocnik położył rękę na twarzy Pedro Tiby - dziennikarz nsk.se próbował tłumaczyć Andersena. - Potem po chwili rozmowy z sędzią został ukarany drugą żółtą kartką. Kontrowersyjna decyzja.

Aftonbladet.se zacytował trenera Hammarby - Stefana Billborna - który był zaskoczony wyrzuceniem jego piłkarza z boiska. - Widziałem tę sytuację na telefonie komórkowym, powtórkę. Moim zdaniem tam nawet nie było rzutu wolnego, a co dopiero żółtej kartki - przyznał.

Zdaniem dziennikarzy Aftonblader piłkarzom Hammarby zabrakło boiskowego cwaniactwa, doświadczenia. To piłkarze Lecha pokazali, jak należy grać w piłkę na takim poziomie. Jak należy wykorzystywać słabości rywala.

- Przy czerwonej kartce było trochę teatru - skomentował Marcus Buhlund w expressen.se. - To była bardzo niefortunna sytuacja. Nie wyciągnąłbym żółtej kartki, jak zrobił to sędzia.

Lech Poznań jest w III rundzie eliminacji i czeka na rywala. Pozna go w czwartek (17.09.), kiedy to piłkarze OFI Kreta zmierzą się z Apollon Limassol. Zwycięzca zagra z "Kolejorzem" 24 września. Lech znów będzie grał na wyjeździe.

Czy Lech Poznań awansuje do fazy grupowej Ligi Europy?