Liga Europy: Legia Warszawa wie, z kim zagra. Drita Gnjilane przyleci do Polski

Legia Warszawa będzie rywalizować w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy z Dritą Gnjilane. Klub z Kosowa odniósł w czwartek zwycięstwo 2:0 z macedońskim FK Sileks.

piłkarze Legii Warszawa WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
Legia Warszawa znalazła się na ścieżce mistrzowskiej eliminacji Ligi Europy w wyniku porażki 0:2 z Omonią Nikozja w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Drużyna Aleksandara Vukovicia spróbuje skorzystać z drugiej szansy na dostanie się do fazy grupowej europejskich pucharów. Żeby zrealizować cel, musi wyeliminować dwóch przeciwników.

24 września o godzinie 20:30 Legia zmierzy się na własnym stadionie z Dritą Gnjilane. Na wyłonienie przeciwnika czekała do czwartku i konfrontacji kosowskiej drużyny z macedońskim FK Sileks. Drita zwyciężyła 2:0 dzięki strzałowi z rzutu karnego Fidana Gerbeschiego, a także uderzeniu Ardiana Limaniego. Oba gole padły po przerwie.

O awansie we wszystkich rundach tegorocznych eliminacji Ligi Europy decyduje wynik jednego spotkania. Gospodarze meczów zostali wyłonieni w drodze losowania. Trzecia runda została rozlosowana 1 września w szwajcarskim Nyonie.

Legia rywalizowała w fazie grupowej Ligi Europy cztery razy w 2011, 2013, 2014 i w 2015 roku. W dwóch edycjach nawet wywalczyła awans i zagrała wiosną w jednej rundzie pucharowej. W poprzednich sezonach klub z Łazienkowskiej odpadał już w eliminacjach i spróbuje przerwać tę niemoc.

FK Sileks - Drita Gnjilane 0:2 (0:0)
0:1 - Fidan Gerbeschi (k.) 48'
0:2 - Ardian Limani 80'

Czy Legia Warszawa awansuje do IV rundy eliminacji Ligi Europy?