• MŚ 2022

Liga Europy: Michał Przybylski strzelił gola. Historyczny awans B36 Torshavn

Michał Przybylski i Adrian Cieślewicz spotkali się na Wyspach Owczych w meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Polak z B36 Toshavn strzelił gola i choć w konkursie rzutów karnych nie wykorzystał jedenastki, to jego drużyna wygrała z New Saints.

Michał Przybylski Materiały prasowe / Na zdjęciu: Michał Przybylski
B36 Torshavn wykorzystał szansę na awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy po raz pierwszy w historii klubu. Drużyna z Wysp Owczych wystartowała w rundzie wstępnej i wyeliminowała wcześniej gibraltarski St. Joseph's FC oraz estońską Levadię Tallin. W środę dysponowała atutem własnego boiska i zmierzyła się z New Saints FC. Walijski zespół również nie może pochwalić się wielkimi osiągnięciami w europejskich pucharach, więc zgodnie z przewidywaniami doszło do zaciętego pojedynku.

W podstawowym składzie gospodarzy był Michał Przybylski, natomiast Adrian Cieślewicz rozpoczął mecz na ławce rezerwowych Saints. Polak w barwach B36 Torshavn strzelił swojego drugiego gola w eliminacjach Ligi Europy, dzięki któremu zespół z Wysp Owczych znajdował się na prowadzeniu od 47. aż do 81. minuty.

Kwadrans przed końcem podstawowego czasu na boisko wszedł zmiennik Adrian Cieślewicz i choć trudno mówić o punkcie zwrotnym, to fakty są takie, że od tego momentu mecz zaczął układać się po myśli Saints. W 81. minucie Leo Smith doprowadził do remisu, a w 112. minucie Dean Ebbe dał prowadzenie 2:1 ekipie z Walii. Nie był to koniec mocnych wrażeń w Torshavn, ponieważ już w czasie doliczonym do dogrywki Stefan Radosavljević zdobył bramkę na 2:2.

Lepszy zespół został wyłoniony w konkursie rzutów karnych. Do jedenastek podeszli obaj Polacy. Cieślewicz trafił do bramki, Przybylski nie wykorzystał jedenastki, ale to jego drużyna wygrała 5:4.

Także w środę Progres Niedercorn zmierzył się z holenderskim Willem II Tilburg. Luksemburskie zespoły odgrywają coraz większą rolę w europejskich pucharach, ale w konfrontacji z przedstawicielem Eredivisie faworytami byli przyjezdni. Willem II poradziło sobie w tej roli i potwierdziło wyższość efektownym wynikiem 5:0. Dwukrotnie do bramki gospodarzy trafił Vangelis Pavlidis.