Fortuna I liga. Koronawirus znów atakuje Arkę Gdynia. Trzy pozytywne wyniki

Kolejne przypadki koronawirusa w Arce Gdynia. Wcześniej potwierdzono zakażenie u jednego piłkarza, a teraz podano informację o trzech nowych infekcjach. Oczywiście w tej sytuacji wdrożono już odpowiednie procedury.

Mateusz Domański
piłkarze Arki Gdynia Newspix / Piotr Matusewicz / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia
O pierwszym zakażeniu w Arce Gdynia informowaliśmy 12 września. Jak przekazał wówczas klub, koronawirusa wykryto u jednego z piłkarzy. W związku z tym gdyński zespół nie wyruszył planowo na mecz do Łęcznej. Starcie z Górnikiem zostało odwołane.

Teraz dowiadujemy się o kolejnych pozytywnych wynikach testów na COVID-19 w klubie z Gdyni.

"W toku przeprowadzonej procedury testów na obecność COVID-19 kwarantanną zostało objętych dwóch zawodników oraz członek sztabu trenerskiego. Pozostałe wyniki naszych zawodników były negatywne. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a za resztę trzymamy kciuki dzisiaj na boisku!" - przekazała Arka za pośrednictwem Twittera.

Personaliów zakażonych osób oczywiście nie ujawniono. Mimo tego zdarzenia, gdyński zespół przystąpił do piątkowego spotkania z Miedzią Legnica.

Po 70 minutach gry Arka prowadzi 4:0. Pierwszą bramkę już w trzeciej minucie zdobył Maciej Jankowski. Później trafiali także Mateusz Żebrowski (dwa razy) i Juliusz Letniowski.

Jeżeli gdynianie wygrają to spotkanie (a wszystko na to wskazuje), awansują na fotel lidera Fortuna I ligi. Będą mieć komplet dziewięciu punktów.

Gonzalo Higuain zawodnikiem Interu Miami CF. "To jest to, czego szukałem"