Bundesliga. Bayern - Schalke. Hansi Flick zachwycony, ale... "mogliśmy strzelić jeszcze 3-4 gole więcej"

- To był wspaniały występ, ale w pierwszej połowie powinniśmy strzelić jeszcze trzy, może nawet cztery gole. Generalnie pokazaliśmy, że jesteśmy gotowi do nowego sezonu - mówi Hansi Flick, trener Bayernu Monachium.

Karol Wasiek
Hansi Flick PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Hansi Flick
Prawdziwą kanonadę strzelecką urządzili sobie piłkarze Bayernu Monachium na rozpoczęcie Bundesligi. Kilka tygodni po wygraniu LM pokazali pełen wachlarz swoich możliwości, wygrywając z Schalke 04 Gelsenkirchen aż 8:0! To najwyższe w historii zwycięstwo w meczu na otwarcie nowego sezonu.

Hansi Flick jest zachwycony postawą swoich zawodników. - Chcieliśmy pokazać, że jesteśmy gotowi do gry w tym sezonie. Cieszę się, że pokazaliśmy taki poziom - mówi szkoleniowiec Bayernu, który odczuwa jednak pewien niedosyt.

- Wiadomo, że wygrana 8:0 to niesamowity wyczyn, ale w pierwszej połowie powinniśmy strzelić trzy, a może nawet cztery gole. Najważniejsze było to, żeby pokazać, iż jesteśmy gotowi na nowe wyzwania - dodaje Flick.

Robert Lewandowski nie zawiódł - zdobył bramkę i miał dwie asysty. W klasyfikacji strzelców musi jednak gonić kolegę z zespołu Serge'a Gnabry'ego, który trafił trzykrotnie. Bramki zdobywali też Leon Goretzka, Thomas Mueller, Leroy Sane i Jamal Musiala.

Zdruzgotany postawą swojego zespołu jest David Wagner, trener Schalke 04 Gelsenkirchen. - To był kiepski występ, nie zagraliśmy dobrze. Bayern był w wyjątkowo dobrej formie. W tej chwili są prawdopodobnie najlepszym zespołem na świecie, pokazali to w tym meczu - komentuje.

Czy Bayern Monachium to w tym momencie najlepsza drużyna na świecie?