Bundesliga. Robert Lewandowski podziękował za nagrodę. "To dowód, że warto ciężko pracować"

Robert Lewandowski - za pomocą mediów społecznościowych - podziękował za nagrodę dla Piłkarza Roku w Niemczech, którą odebrał przed meczem z Schalke 04 (8:0). - Wierzę, że nowy sezon będzie jeszcze piękniejszy - napisał.

Karol Wasiek
Robert Lewandowski Getty Images / Alexander Hassenstein/Bongarts / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Przed meczem Bayernu Monachium z Schalke 04 Gelsenkirchen (8:0) zaprezentowano efektowną kolekcję pucharów. Trzy trofea wywalczone przez Bawarczyków w sezonie 2019/20 (za zwycięstwo w Bundeslidze, Pucharze Niemiec i w Lidze Mistrzów), a także dwie nagrody indywidualne.

Te ostatnie trafiły w ręce Roberta Lewandowskiego i Hansiego Flicka. Polak odebrał puchar dla Piłkarza Roku 2020 w Niemczech, zaś Niemiec - dla Trenera Roku.

Polak - za pomocą mediów społecznościowych - podziękował za nagrodę. "To kolejny dowód na to, że warto pracować jeszcze ciężej, żeby realizować swoje marzenia. Wierzę, że nowy sezon będzie jeszcze piękniejszy" - napisał Lewandowski, zamieszczając zdjęcie z pucharem.

Fotka robi furorę w sieci. Polubiło ją ponad 130 tysięcy osób w 26 minut od opublikowania. Fani w komentarzach gratulują Lewandowskiemu świetnego sezonu, inni życzą mu powodzenia w kolejnych rozgrywkach.

30 sierpnia magazyn "Kicker" ogłosił wyniki plebiscytu. Lewandowski zwyciężył bezapelacyjnie, otrzymując 276 z 525 oddanych głosów przedstawicieli Stowarzyszenia Niemieckich Dziennikarzy Sportowych. Polak po raz pierwszy w karierze wygrał plebiscyt organizowany od 1960 r. Jest dopiero szóstym zagranicznym zawodnikiem, któremu przypadło takie wyróżnienie.

Bayern wygrał na inaugurację 8:0. Polak strzelił w I połowie gola na 3:0, a po przerwie zanotował dwie asysty.

Zagraniczne media o wojnie na linii Kucharski - Lewandowski. "Milionowy pozew", "Poważne zarzuty"
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa. Oficjalnie: Artur Jędrzejczyk zostaje w klubie na dłużej

Czy Robert Lewandowski to najlepszy napastnik na świecie?