Premier League: strzelanina w meczu Leicester City z Burnley

Sześć goli padło w ostatnim niedzielnym meczu Premier League. Leicester City pokonało Burnley 4:2 i zostało liderem tabeli.

Michał Piegza
piłkarze Leicester City PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: piłkarze Leicester City
Wiele wskazuje na to, że gracze Leicester po dwóch kolejkach Premier League będą liderami. W niedzielę Lisy 4:2 pokonały Burnley.

Jako pierwsi trafili goście. W 10. minucie Chris Wood wykorzystał niepewne zachowanie obrońców i strzałem z okolic narożnika pola bramkowego otworzył worek z golami.

Radość Burnley z prowadzenia trwała dziesięć minut. Wówczas po kontrze piłka trafiła do Harvey Barnesa, a ten mierzonym strzałem pokonał bramkarza. Pięć minut po zmianie stron Leicester już prowadziło. Po dograniu z prawej strony tor lotu piłki niefortunnie zmienił Erik Pieters. W 61. minucie na 3:1 uderzeniem z dziesięciu metrów wynik podwyższył James Justin.

Przyjezdnym nadzieje na remis wróciły w 73. minucie, kiedy po dograniu z rzutu wolnego futbolówkę do bramki skierował Jimmy Dunne. Sześć minut później rezultat na 4:2 ustalił kapitalnym uderzeniem w okienko Dennis Praet.