Fortuna I liga: Górnik Łęczna nie traci rozpędu. Korona Kielce dostała lekcję skuteczności

Górnik Łęczna zdobył komplet dziewięciu punktów w trzech meczach po awansie na zaplecze PKO Ekstraklasy. W niedzielę podopieczni Kamila Kieresia odnieśli zwycięstwo 2:0 na stadionie Korony Kielce.

Paweł Łysiak i Paweł Baranowski Newspix / Pawel Janczyk / 400mm.pl / Na zdjęciu: Paweł Łysiak i Paweł Baranowski
Górnik Łęczna nie zagrał meczu w minioną niedzielę z powodu kwarantanny zawodników Arki Gdynia. W klubie znad morza wykryto zakażenie koronawirusem. Podopieczni Kamila Kieresia mieli przedłużone i jak się okazało owocne przygotowania do pojedynku w Kielcach.

Do bramki Marka Kozioła oddali uderzenia najlepszy strzelec Górnika w tym sezonie i najlepszy w poprzednim. W 23. minucie Bartosz Śpiączka strzelił na 1:0 po dograniu Pawła Wojciechowskiego, a w 55. minucie sam Wojciechowski przymierzył z rzutu karnego. Jedenastka została podyktowana za faul Rafała Grzelaka na byłym napastniku między innymi Zawiszy Bydgoszcz.

Nietypowo przedstawiały się statystyki meczu. Górnik zwyciężył 2:0 dzięki dwóm strzałom. Korona oddała uderzeń 16, z czego sześć celnych, tyle że spora część z nich była nieprzygotowana. W pierwszej połowie możliwość wyrównania miał Emile Thiakane, jednak chybił z dogodnej pozycji. Z kolei Paweł Łysiak został zatrzymany przez byłego bramkarza kielczan Macieja Gostomskiego.

Również po przerwie ataki prowadzącej gry Korony okazały się nieskuteczne. Maciej Gostomski obronił dwa strzały Jacka Podgórskiego, a próba Macieja Firleja okazała się kolejną niedokładną. Korona próbowała do końca zapunktować, ale nawet zredukowanie strat do znacznie skuteczniejszych łęcznian nie powiodło się. Złocisto-krwiści ponieśli pierwszą porażkę w sezonie i po niej zamykają górną połowę tabeli.

Korona Kielce - Górnik Łęczna 0:2 (0:1)
0:1 - Bartosz Śpiączka 24'
0:2 - Paweł Wojciechowski (k.) 55'

Korona: Marek Kozioł - Grzegorz Szymusik, Przemysław Szarek, Rafał Grzelak, Remigiusz Szywacz - Iwo Kaczmarski, Mateusz Cetnarski (59' Wiktor Długosz) - Jacek Podgórski (76' Zvonimir Petrović), Paweł Łysiak (76' Marcel Gąsior), Emile Thiakane (70' Jakub Górski) - Jacek Kiełb (59' Maciej Firlej)

Górnik: Maciej Gostomski - Paweł Sasin, Paweł Baranowski, Tomasz Midzierski, Leandro - Marcin Stromecki (79' Bartłomiej Kalinkowski), Adrian Cierpka - Michał Goliński, Paweł Wojciechowski (88' Karol Struski), Serhij Krykun (88' Aron Stasiak) - Bartosz Śpiączka (72' Przemysław Banaszak)

Żółte kartki: Thiakane, Grzelak (Korona) oraz Wojciechowski, Leandro (Górnik)

18 GKS Bełchatów 34 6 7 21 24:51 23

Czy Górnik Łęczna zakończy rundę jesienną na wyższym miejscu w tabeli niż Korona Kielce?