Kokpit Kibice

Ekstraklasa i I liga wystartują zgodnie z planem

Komisja ds. Nagłych PZPN podczas posiedzenia 30 lipca potwierdziła stanowisko Ekstraklasy SA mówiące, że rozgrywki Ekstraklasy w sezonie 2009/2010 wystartują zgodnie z planem w piątek 31 lipca. Komisja potwierdziła także start rozgrywek I ligi w nowym sezonie na najbliższy weekend.
Paweł Pietranik
Paweł Pietranik

Na prośbę ŁKS Łódź związaną z koniecznością dotrzymania terminów wynikających z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz ze względu na zbyt krótki okres czasu uprawniania zawodników, Komisja zgodziła się przełożyć mecz pierwszej kolejki I ligi pomiędzy ŁKS Łódź a Wartą Poznań na inny termin. Nowy termin zostanie wyznaczony przez Wydział Gier PZPN.

Komisja uwzględniła również propozycję klubów ligowych określając limit wieku piłkarza młodzieżowego, który w nowym sezonie wyniesie do lat 23 (urodzeni w 1987 roku i młodsi). Dotychczas obowiązujące przepisy mówiące, że piłkarzem młodzieżowym może być zawodnik, który nie ukończył 21 lat, będą obowiązywały nadal w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy.

Komisja rozpatrywała również szereg spraw bieżących m.in. związanych z przygotowaniami do uroczystości 90-lecia oraz obsady kierownictwa ekip wyjeżdżających na imprezy międzynarodowe do końca 2009 roku.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×