Puchar Ligi Angielskiej: ostre strzelanie Liverpoolu w Lincoln. Awanse Manchesteru City i Aston Villi

Liverpool FC rozbił na wyjeździe trzecioligowy Lincoln FC aż 7:2 w III rundzie Pucharu Ligi Angielskiej. W czwartkowy wieczór awanse zaliczyły też Manchester City po wygranej z Bournemouth oraz Aston Villa dzięki triumfowi nad Bristol City.

Krzysztof Sędzicki
piłkarze Liverpool FC cieszą się z bramki PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: piłkarze Liverpool FC cieszą się z bramki
Choć trener Juergen Klopp zaszachował nieco składem, okazało się, że dublerzy również są głodni gry i głodni bramek. Po dwa trafienia zaliczyli Takumi Minamino oraz Curtis Jones. Do siatki rywali trafiali także Xherdan Shaqiri, Divock Origi i Marko Grujić. Ale gospodarze potrafili odgryźć się dwiema bramkami w drugiej połowie. Adriana pokonał Tayo Edun oraz Lewis Montsma. The Reds w kolejnej rundzie zmierzą się z Arsenalem.

Bez większych problemów w 1/8 finału zameldowała się ekipa Aston Villa po pokonaniu na wyjeździe Bristol City. Już w pierwszym kwadransie gole zdobyli Anwar El Ghazi oraz Bertrand Traore, a tuż przed rozpoczęciem ostatniego na 3:0 podwyższył Ollie Watkins.

Wygrana 2:1 z Bournemouth dała przepustkę do najlepszej szesnastki rozgrywek Manchesterowi City. Na gola Liama Delapa z 18. minuty szybko odpowiedział w 22. Sam Surridge. Dopiero w 75. minucie Phil Foden do asysty dołożył bramkę i dał gola na wagę zwycięstwa.

Mecze 1/8 finału zaplanowano na 29 i 30 września.

Lincoln City - Liverpool FC 2:7 (0:4)
0:1 - Shaquiri 9'
0:2 - Minamino 18'
0:3 - Jones 32'
0:4 - Jones 36'
0:5 - Minamino 46'
1:5 - Edun 60'
1:6 - Grujic 65'