Bundesliga. Hoffenheim - Bayern Monachium. Tak gospodarze dobili mistrzów Niemiec (wideo)

Srogie lanie sprawili mistrzom Niemiec piłkarze TSG Hoffenheim, którzy na własnym boisku pokonali Bayern Monachium 4:1. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Andrej Kramarić, pewnie wykorzystując jedenastkę.

Waldemar Ossowski
Andrej Kramarić (w środku) PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Andrej Kramarić (w środku)
Karny wywalczył rezerwowy Ihlas Bebou. Tongijczyk przeprowadził indywidualną akcję przez całą połowę Bayernu i dał się sfaulować w polu karnym Manuelowi Neuerowi. Niemiecki bramkarz za swoją interwencję został ukarany żółtą kartką.

Mistrzom Niemiec w końcówce meczu puściły nerwy. Za brzydki faul na Kramariciu żółty kartonik otrzymał także Jerome Boateng. Chwilę później Chorwat podszedł do rzutu karnego. Napastnik "Wieśniaków" pewnie uderzył pod poprzeczkę bramki Neuera i upokorzył Bawarczyków, ustalając wynik na 4:1.

Zobacz:

Bayern Monachium po raz pierwszy nie wygrał meczu od 9 lutego i bezbramkowego remisu z RB Lipsk. Piłkarze TSG 1899 Hoffenheim przerwali serię 10 miesięcy bez porażki Bawarczyków (1:2 z Borussią M'gladbach).

Ekipa Roberta Lewandowskiego kolejny mecz rozegra już 30 września z Borussią Dortmund o Superpuchar Niemiec. Początek spotkania na Allianz Arenie o 20.30.