Serie A. AS Roma - Juventus. Cristiano Ronaldo z kolejnym rekordem

Dwie bramki strzelone w meczu z Romą, były dla Cristiano Ronaldo trafieniami numer 449 oraz 450 w jego karierze, jeżeli chodzi o występy w top5 lig w Europie. Pod tym względem jest najlepszy na świecie.

Bartłomiej Bukowski
Cristiano Ronaldo Getty Images / Giuseppe Maffia/NurPhoto / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
To nie był najlepszy mecz w wykonaniu Juventusu. Turyńczycy zaledwie zremisowali z AS Romą 2:2, choć w trakcie meczu to Rzymianie sprawiali wrażenie lepszej drużyny.

Punkt swojemu zespołowi uratował jednak Cristiano Ronaldo. Portugalczyk dwukrotnie doprowadzał do wyrównania. Najpierw w 43. minucie pokonał Antonio Mirante z rzutu karnego, a następnie, na 20 minut przed końcem spotkania, ustalił wynik meczu pewnym strzałem głową.

Tym samym 35-latek zapisał na swoim koncie 449. i 450. bramkę w historii swoich występów w top5 lig Europy. Na ten dorobek składa się 311 bramek w La Liga w barwach Realu Madryt, 84 trafienia w Premier League w Manchesterze United oraz 55 goli strzelonych jako piłkarz Juventusu w Serie A.

Dla porównania Leo Messi ma na swoim koncie 445 trafień w rozgrywkach hiszpańskiej Primera Division.

Ronaldo w ostatnich tygodniach jest w wyśmienitej formie. W tym sezonie Serie A ma na swoim koncie już trzy bramki (oprócz dubletu z Romą zanotował także trafienie z Atalantą). Co więcej, kolejne dwie bramki zdobył w ramach Ligi Narodów w meczu Szwecja - Portugalia (0:2).

La Liga. Atletico Madryt - Granada CF. Znakomite wejście Luisa Suareza. "Potrzebowałem świeżego powietrza"

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Kto pierwszy przekroczy granicę 500 bramek w top5 lig w Europie?