KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Maciej Aleksiuk nie żyje. Wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek

Maciej Aleksiuk nie żyje. Policja oficjalnie potwierdziła, że ciało wyłowione w sobotni poranek z Odry we Wrocławiu należy do piłkarza Granitu Roztoka. 20-letni zawodnik był poszukiwany od ubiegłego piątku.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Maciej Aleksiuk Facebook / Granit Roztoka / Na zdjęciu: Maciej Aleksiuk
Maciej Aleksiuk był piłkarzem Granitu Roztoka. Gdy w ostatnią niedzielę nie pojawił się na meczu swojej drużyny, oficjalnie zgłoszono jego zaginięcie. Okazało się bowiem, że 20-latek w ubiegły piątek (25 września) wybrał się do Wrocławia i wspólnie ze znajomymi bawił się w klubie X-Demon. Tam ślad po nim się urywał.

Jak ustaliły WP SportoweFakty, okoliczności sprawy wskazują na to, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Policja od kilku dni miała dysponować nagraniem, z którego wynikało, że 20-latek potknął się i wpadł do wody. Dlatego też poszukiwania skupione były wokół fosy miejskiej i Odry.

Maciej Aleksiuk nie żyje. Policja potwierdza

W sobotę z Odry we Wrocławiu wyłowiono ciało, a policja oficjalnie potwierdziła, że należy ono do poszukiwanego od tygodnia Macieja Aleksiuka. "Obecnie okoliczności związane z zaginięciem mężczyzny badane są w postępowaniu prowadzonym przez prokuraturę" - informuje Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Wcześniej zaginięcie 20-lecia budziło sporo emocji. Choćby ze względu na to, że pojawili się świadkowie, którzy twierdzili, że Maciej Aleksiuk został pobity w klubie X-Demon przez ochroniarzy. Później na nagraniach z monitoringu było też widać, jak tajemniczy chłopak prowadzi Aleksiuka ulicą.

Jak ustaliły WP SportoweFakty, wszystko wskazuje, że feralnej nocy doszło do nieszczęśliwego wypadku. Z nagrań, do jakich miała dotrzeć policja, wynika że 20-latek został odprowadzony przez nieznanego mężczyznę w kierunku pl. Jana Pawła (ścisłe centrum Wrocławia). Tam zostawił go na przystanku komunikacji miejskiej. Maciej przez chwilę siedział na ławeczce, po czym wstał i ruszył dalej. W pewnym momencie 20-latek się pośliznął i wpadł do wody.

Dlatego też policja w ostatnich dniach skupiała się na poszukiwaniach głównie wokół fosy miejskiej i Odry. Funkcjonariusze, ze względu na dobro sprawy i rodzinę 20-latka, nie mogli mówić wprost o szczegółach sprawy, dopóki nie znaleziono zwłok piłkarza Granitu Roztoka.

"Od początku w działania zaangażowanych było bardzo wielu funkcjonariuszy, którzy badali i weryfikowali wszelkie informacje dotyczące tego zdarzenia. Sprawdzane były różne miejsca, gdzie młody mężczyzna mógł się znajdować. W poszukiwaniach brali udział policyjni nurkowie, psy tropiące, wykorzystywane były również łodzie policyjne. W akcję włączyły się również inne służby dysponujące specjalistycznym sprzętem poszukiwawczym" - czytamy w oświadczeniu KWP we Wrocławiu.

Ciało Macieja Aleksiuka w sobotni poranek, 3 października w okolicach ul. Celtyckiej na Kozanowie znalazł jeden z wędkarzy. To on poinformował o tym fakcie służby oraz osoby dobrowolnie zaangażowane w poszukiwania mężczyzny. "Po przeprowadzeniu czynności identyfikacyjnych potwierdzono, iż jest to zaginiony 20-latek" - raportuje policja.

Maciej Aleksiuk nie żyje. Dolnośląski futbol w żałobie

Maciej Aleksiuk był piłkarzem Granitu Roztoka. Wcześniej należał też do akademii piłkarskiej Śląska Wrocław. Grał również w Lechii Dzierżoniów i Bielawiance. Od jesieni 2019 roku studiował w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

W sobotę, czyli w dniu znalezienia ciała Maćka, Granit Roztoka miał rozegrać mecz o mistrzostwo klasy okręgowej z KS Zdrój Jedlina-Zdrój. Już w czwartek podjęto decyzję o przełożeniu spotkania na 31 października, bo niemal cała drużyna Granitu włączyła się w akcję poszukiwawczą i myślami znajdowała się daleko od piłkarskiego boiska.

Gdy nadeszły fatalne informacje o znalezieniu ciała 20-latka, do klubu z Roztoki zaczęły spływać kondolencje. Złożyli je m.in. rywale z Jedliny-Zdroju, Potworowa czy Bieniowic.


Czytaj także:
Piłkarze Bayernu: To był rok Lewandowskiego
Milik z szansą na transfer do Fiorentiny

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (30)
Zobacz więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×