Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Paolo Sousa: Saganowski i Rasiak? Chętnie kupię obu

Marek Saganowski i Grzegorz Rasiak znaleźli się na celowniku menedżera Swansea, Portugalczyka Paolo Sousy. Były zawodnik Interu Mediolan w wypowiedzi dla BBC Sport otwarcie przyznał, że pozyskanie napastnika jest dla niego sprawą priorytetową. Niewykluczone, że Sousa zdecyduje się zaangażować obu Polaków. - Rozmowy z nimi trwają - przyznał Sousa.
Maciej Krzyśków
Maciej Krzyśków

Po sprzedaży za 2 mln funtów do Wigan Athletic napastnika Jason Scotland, Sousa za cel numer jeden przed rozpoczynającym się już 8. sierpnia sezonie w Ligue One sprowadzić napastnika. Na jego celowniku znaleźli się występujący w Southampton: Saganowski i Rasiak. Ten pierwszy ma również propozycję gry w Sheffield Wednesday.

- Może podpiszemy umowę z nimi? Może z jednym? Może z żadnym? Rozmawiamy także z innymi zawodnikami - nie chce zapeszać przed decydującymi rozmowami transferowymi Paolo Sousa.

Portugalczyk liczy, że Polacy dołączą do składu jego drużyny, choć na chwilę obecną Sousa chciałby jeszcze wrócić do rozmów z napastnikiem Ipswich, Pablo Counago. Swansea doszło do porozumienia z Ipswich w sprawie sumy odstępnego, ale sam zawodnik nie zamierzał przenosić się do południowej Walii. - W życiu wszystko jest możliwe i jeszcze nic nie jest stracone - przyznał Sousa.

- Mam nadzieję, że uda mi się pozyskać jeszcze co najmniej jednego napastnika. Jeżeli nie uda mi się ta sztuka teraz, będę miał czas do końca sierpnia. Wiadmo, że im szybciej dołączą do nas nowi zawodnicy, tym lepiej dla nich, gdyż będą mogli dłużej pobyć z zespołem i przyzwyczaić się do nowych warunków gry - dodał Sousa.

Do tej pory menedżer Paolo Sousa w trakcie letniego okienka transferowego pozyskał jednego zawodnika - Jordi Lopez. Wcześniej do drużyny dołączyli: napastnik Stephen Dobbie (Queen of the South) i Nathan Dyer (Southampton), ale za ich transfery odpowiadał menedżer Roberto Martinez, który przeniósł się do Wigan Athletic.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
BBC Sport
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×