II liga: Stal Rzeszów nowym liderem. Wygrała mecz na szczycie

Po zwycięstwie 3:2 ze Skrą Częstochowa piłkarze Stali Rzeszów objęli prowadzenie w drugoligowej tabeli. W niedzielę wygrali swoje mecze również Olimpia Grudziądz oraz KKS 1925 Kalisz.

Marcel Kotwica WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Marcel Kotwica
Stal Rzeszów strzeliła osiem goli w tydzień. Po zdemolowaniu 5:0 Błękitnych Stargard wygrała 3:2 z innym kandydatem na lidera Skrą Częstochowa. Minęło nieco ponad 50 minut meczu i drużyna z Podkarpacia miała trzy bramki zaliczki. Przyjezdni jeszcze poderwali się do pościgu i dzięki dwóm trafieniom w ostatnim kwadransie podstawowego czasu dodali pikanterii ostatnim minutom. Wyrównać jednak nie zdołali. Jeszcze przed przerwą Skra nie wykorzystała rzutu karnego, więc po zejściu z boiska miała czego żałować.

W tabeli Stal wyprzedza bilansem goli Chojniczankę i ma o jeden punkt więcej niż Wigry Suwałki, którym w weekend przypadła pauza z powodu nieparzystej liczby drugoligowców. Pokonana Skra jest czwarta.

Olimpia Grudziądz zwyciężyła po raz drugi w sezonie z Lechem II Poznań. Po wygranej 2:0 w Fortuna Pucharze Polski nadeszło zwycięstwo 2:1 w lidze. Zapewnili je przed przerwą Jose Embalo oraz Piotr Janczukowicz. W drugiej połowie Biało-Zieloni skutecznie hamowali ataki podopiecznych Rafała Ulatowskiego, choć w doliczonym czasie mieli odrobinę szczęścia, ponieważ Lech zmarnował niezłą szansę na wyrównanie. Rezerwiści zostali pokonani już po raz piąty w sezonie i zostali w strefie spadkowej.

7. kolejka została podsumowana meczem beniaminków w Lublinie. KKS 1925 Kalisz zwyciężył 3:0 z Motorem i to jego druga wyjazdowa wygrana w sezonie. W tym spotkaniu przyjezdni oddali trzy uderzenia celne, więc skuteczności Adrianowi Łuszkiewiczowi, Jakubowi Chojnowskiemu oraz Fabianowi Hiszpańskiemu można pozazdrościć. Motor odpowiedział czterema strzałami w bramkę przeciwnika, ale ani razu nie pokonał Macieja Krakowiaka. KKS przeskoczył do górnej połowy tabeli między innymi ponad lublinian.

7. kolejka II ligi:

Stal Rzeszów - Skra Częstochowa 3:2 (1:0)
1:0 - Wojciech Reiman (k.) 39'
2:0 - Marcel Kotwica 51'
3:0 - Łukasz Góra 53'
3:1 - Adam Mesjasz 75'
3:2 - Kamil Wojtyra 89'

Lech II Poznań - Olimpia Grudziądz 1:2 (1:2)
0:1 - Jose Embalo 25'
1:1 - Grzegorz Wojtkowiak 28'
1:2 - Piotr Janczukowicz 39'

Motor Lublin - KKS 1925 Kalisz 0:3 (0:1) 0:1 - Adrian Łuszkiewicz 44' 0:2 - Jakub Chojnowski 51' 0:3 - Fabian Hiszpański 88'