Bundesliga. Bayern Monachium - Hertha Berlin. Robert Lewandowski tak się przełamał (wideo)

Robert Lewandowski miał trzy mecze bez gola, ale szybko wrócił na właściwe tory. Polak strzelił pierwszą bramkę w meczu Bayern Monachium - Hertha Berlin.

Robert Czykiel
Robert Lewandowski Twitter / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Bayern Monachium w niedzielę zmierzył się z Herthą Berlin na własnym stadionie. Już w pierwszej połowie była widoczna wyraźna przewaga mistrza Niemiec. Kwestią czasu było, kiedy padnie pierwsza bramka dla gospodarzy.

Prowadzenie Bawarczykom dał Robert Lewandowski. W 40. minucie "Lewy" uderzył głową, ale bramkarz odbił piłkę do boku. Dopadł do niej Serge Gnabry, który znalazł Polaka, a ten z bliska dopełnił formalności.

To dopiero drugi gol najlepszego piłkarza w Europie w tym sezonie. Nasz rodak ostatnio miał trochę słabszy okres i nie pokonał bramkarza w trzech meczach z rzędu. Nikt jednak się tym nie przejmował, bo w tym czasie Bayern zdobył Superpuchar Europy i Superpuchar Niemiec.

Mecz Bayern Monachium - Hertha Berlin zakończył się wynikiem 4:3, a Lewandowski zdobył cztery gole.