Polska - Finlandia. Grosicki ustrzelił hat-tricka numer 43. Przerwał wielką serię Lewandowskiego

W pierwszej połowie meczy Polska - Finlandia Kamil Grosicki skompletował klasycznego hat-tricka. To 43. osiągnięcie w naszej reprezentacji i pierwszy od 2009 roku, którego autorem nie jest Robert Lewandowski.

Krzysztof Kaczmarczyk
Kamil Grosicki PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
On po prostu uwielbia grać przeciwko Finom. Kamil Grosicki cztery lata temu zaaplikował im 2 gole i 2 asysty, a Polska wygrała 5:0 we Wrocławiu.

Teraz "TurboGrosik" już do przerwy skompletował hat-tricka, trafiając odpowiednio w 9., 18. i 38. minucie.

To 43. taki wyczyn w reprezentacji Polski, a pierwszy taki w wykonaniu Grosickiego, który na co dzień występuje w ekipie West Bromwich Albion.

Co ciekawe Grosicki przełamał fantastyczną serię Roberta Lewandowskiego. Do naszego najlepszego piłkarza należało ostatnich sześć hat-tricków w meczach reprezentacji Polski. "Lewy" środowy pojedynek obserwuje jedynie z perspektywy trybun stadionu w Gdańsku.

Ostatnim zawodnikiem, który zaliczył trzy trafienia w jednym meczu grając z orzełkiem na piersi był Euzebiusz Smolarek, który 1 kwietnia 2009 roku strzelił cztery gole w wygranym 10:0 meczu z San Marino.

Czy Kamil Grosicki to najlepszy obecnie polski skrzydłowy?